Gala Ośmiu Wspaniałych w Trzebnicy

fot. Radio Rodzina

2 czerwca o godz. 11.00 w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki odbyła się gala Konkursu Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica. Statuetki oraz listy gratulacyjne wręczał burmistrz Marek Długozima i radny Rady Miejskiej w Trzebnicy Lech Taraszczuk.

W dwóch kategoriach przyznano również tytuł „Najwspanialszy” – w kategorii „Szkoła podstawowa klasy 4-6” tytuł „Najwspanialszej” otrzymała Aleksandra Broda, SP nr 1, w kategorii „Szkoła podstawowa klasy 7-8” Filip Klepajczuk.

Galę uświetnił występ uczniów z Gminnej Szkoły Muzycznej im. prof. E.Kajdasza w Trzebnicy.

W tym roku do konkursu zgłosiło się 14 osób. Przesłuchania i obrady, powołanej przez Burmistrza Marka Długozimę Kapituły, odbyły się 29 kwietnia w Gminnym Centrum Kultury i Sztuki w Trzebnicy. To czas, gdy mieszają się emocje: zapewne radość i wzruszenie, podziw i duma – to one towarzyszyły wyłonieniu Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica. 

Na gali dyplomy i listy gratulacyjne wręczono najpierw sześciu osobom nominowanym (wręczali wiceburmistrz Krystyna Haładaj i przewodniczący Rady Miejskiej Mateusz Stanisz), potem wręczono statuetki listy gratulacyjne wybranej ósemce (wyświetlano film o każdym z nich).

Ogłoszenie wyników XX. edycji Trzebnickiego Samorządowego Konkursu Nastolatków „Ośmiu Wspaniałych Gminy Trzebnica”

Komisja, powołana przez Burmistrza Gminy Trzebnica Marka Długozimę, po wnikliwej analizie dokumentacji oraz wysłuchaniu kandydatów, wyłoniła zwycięzców tegorocznej edycji (kolejność losowa):
1.    Paulinę Hałdzińską         kl. VIII     SP nr 1
2.    Oliwię Ociepkę          kl. VII     SP nr 1
3.    Aleksandrę Brodę        kl. V         SP nr 1
4.    Pawła Nowaczyka        kl. VII     SP w Ujeźdźcu Wielkim
5.    Nel Kuskę             kl. VII     SP nr 3
6.    Filipa Klepajczuka        kl. VII    SP Kuźniczysko
7.    Zuzannę Janicką         kl. VIII    SP nr 2
8.    Martynę Sobczak         kl. VIII    SP nr 2

Ideą konkursu Ośmiu Wspaniałych jest wyłonienie wyjątkowych osób. Ich ocena dokonywana jest w oparciu o wyróżniające się postawy. Zaangażowani i oddani sprawom, którym służą, razem budują „Świat na Tak”. Każdy z nich ma swoją codzienność, a w niej rodzinę, bliskich, swoje pasje i zainteresowania, a mimo to znajdują zarówno czas,  a przede wszystkim chęci, by pomóc drugiemu człowiekowi. To postawa godna do naśladowania. Patronat nad Samorządowym Konkursem Ośmiu Wspaniałych od Gminy Trzebnica objął jak co roku  Pan Marek Długozima, Burmistrz Gminy Trzebnica.

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content