Wyniki drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Lad dla Samorządów

fot. Radio Rodzina

Premier Mateusz Morawiecki w poniedziałek (30 maja) ogłosił wyniki drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych Polski Ład dla Samorządów. Samorządy, otrzymały dotacje m.in na budowę i modernizację dróg, szkół.

– To olbrzymi zastrzyk pieniędzy na inwestycje dla samorządów na Dolnym Śląsku oraz w całym kraju – mówił Jarosław Kresa – Wicewojewoda Dolnośląski.

– Liczę, że ten program będzie łączył różne strony polityczne wokół rzeczywistych spraw i potrzeb mieszkańców – mówi Mirosława Stachowiak-Różecka – Poseł na sejm.

Do dolnośląskich samorządów trafi ponad 1,7 mld zł.

Rządowy Fundusz Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych to bezzwrotne dofinansowania inwestycji bliskich mieszkańcom, które są realizowane przez gminy, powiaty, miasta i województwa w całej Polsce. Program wspiera zrównoważony rozwój i nowe inwestycje m.in. w drogi, transport publiczny, kanalizacje, szkoły czy boiska. Wspomaga też rozwój lokalnej przedsiębiorczości. Druga edycja Rządowego Funduszu Polski Ład: Programu Inwestycji Strategicznych trwała od 28 grudnia 2021 roku do 11 marca 2022 r. Do samorządów w całym kraju trafi łącznie ok. 30 mld zł.

 Pełna lista projektów dostępna jest na stronie internetowej Dolnośląskiego Urzędu Wojewódzkiego:https://duw.pl/pl/dla-mediow/aktualnosci/18267,II-edycja-Rzadowego-Programu-Inwestycji-Strategicznych-znamy-wyniki.html

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content