Strażacy i dzieci mieli swoje wielkie święto

fot. Radio Rodzina

28 maja w gminie Długołęka odbyło się święto strażaków i dzieci. Te dwie okazje połączyła jedna data i miejsce – park w Szczodrem.

Świętowanie rozpoczęliśmy od oficjalnych obchodów Gminnego Dnia Strażaka, podczas których wręczone zostały medale, odznaki i wyróżnienia. Rozpoczęła je kolumna marszowa, która zrobiła ogromne wrażenie na zgromadzonej widowni. Dowódcą uroczystości był druh Wojciech Solecki, a meldunek przyjmował wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP we Wrocławiu druh Roman Kasprowicz. Uroczystość poprowadził komendant gminny OSP druh Jarosław Bujak.

OSP w Pasikurowicach i OSP w Szczodrem zostały odznaczone złotym medalem za zasługi dla pożarnictwa. Uchwałą prezydium Zarządu Głównego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej brązowym medalem za zasługi dla pożarnictwa odznaczony został wójt gminy Długołęka Wojciech Błoński. Obejmując urząd wójta obiecałem Wam, że dołożę wszelkich starań, by cała flota strażacka w gminie została wymieniona na nowoczesną i w pełni wyposażoną.
Zasługujecie na to, by ratować ludzkie mienie i życie sprzętem z najwyższej półki. Korzystając z okazji, dziękuję wam za dotychczasową służbę, która jest na wagę złota
– powiedział wójt.

Odznaki Strażak Wzorowy powędrowały do druhny Agnieszki Grzanki, druha Mariusza Terlicza, druha Rafała Chomskiego, druha Marcina Wnęka, druha Pawła Wilka, druha Adriana Chodakowskiego, druha Macieja Zygmunta, druha Tomasza Stefańczyka, druha Dariusza Wójcika i druha Daniela Maciąga.

Wójt Gminy Długołęka Wojciech Błoński za zasługi oraz długoletnią służbę na rzecz bezpieczeństwa gminy wyróżnił okolicznościową statuetką druha Jana Jarosza, druha Józefa Jarosza, druha Ryszarda Kalwata, druha Ryszarda Chodakowskiego, druha Henryka Chodakowskiego, druha Zygmunta Rowińskiego i druha Mariana Szymczaka.

Po zakończeniu uroczystości nastąpiło oficjalne przekazanie strażakom ze Szczodrego nowego lekkiego wozu ratowniczo-gaśniczego – wójt Wojciech Błoński osobiście wjechał do parku nowym pojazdem i z radością przekazał kluczyki w dobre ręce.

Nie lada gratką dla dzieci była możliwość obejrzenia z bliska wszystkich wozów strażackich i zrobienia sobie w nich zdjęcia. Potem – na sąsiednim placu, najmłodsi mogli oddać się szaleństwu na „dmuchańcach”, zabawie w pianie, malowaniu twarzy i animacjom. Stoiska z rękodziełem i smakołykami zachęcały do odwiedzin – szczególną popularnością cieszyły się domowe przysmaki przyrządzone przez KGW Brzezia Łąka, Kiełczów i Oleśniczka. Niestety, nie dopisała ładna pogoda, dlatego występ magika czy loty balonem nie mogły się odbyć. Mamy nadzieję, że nadrobimy to przy następnej okazji.

Dziękujemy wszystkim za obecność i dobrą zabawę– podsumował wójt Gminy Wojciech Błoński.

Więcej zdjęć na: https://www.facebook.com/media/set/?vanity=wdlugolece&set=a.5387256571296408

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content