40 mln zł na odbudowę stadionu Górnika Wałbrzych

fot. Radio Rodzina

Wspaniała informacja dla wszystkich kibiców wałbrzyskiego sportu! Decyzją rządu premiera Mateusza Morawieckiego przyznana została dotacja w wysokości 39,6 mln złotych na odbudowę stadionu Górnika przy ulicy Chopina w Wałbrzychu.

Rząd Premiera Mateusza Morawieckiego przeznaczył 517 102 154,01 zł dla samorządów Subregionu Wałbrzyskiego w ramach drugiej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Polski Ład – poinformował w poniedziałek Szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk.

Jednym z przyjętych projektów jest modernizacja stadionu Górnika Wałbrzych.

Cieszę, się że krok po kroku realizujemy nasze zobowiązania programowe z 2019 roku, również te, dotyczące infrastruktury sportowej. Bez właściwej bazy treningowej, trudno o rozwój i osiąganie sukcesów, dlatego jako Parlamentarzyści i Samorządowcy, dokładamy wszelkich starań aby drużyny z Południa Dolnego Śląska miały równo szanse z innymi zespołami z naszego województwa – mówi Michał Dworczyk.

Wicemarszałek województwa dolnośląskiego Grzegorz Macko podkreśla, że dziesiątki spotkań i godziny rozmów przyniosły efekt.

– Wierzymy, że miasto Wałbrzych wykorzysta środki rządowe w sposób skuteczny i zgodny z przeznaczeniem. Zawodnicy Górnika zasługują na godne warunki do trenowania i prowadzenia rozgrywek na najwyższym poziomie, tak jak miało to miejsce w drugiej połowie minionego stulecia, kiedy klub odnosił największe sukcesy. W imieniu mieszkańców miasta i regionu dziękuję za udzielone wsparcie finansowe  – dodaje Grzegorz Macko.

Gmina Wałbrzych już w ubiegłym roku otrzymała środki finansowe m.in. z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych na pierwsze prace przy modernizacji obiektu sportowego. Teraz miasto może rozpocząć prawdziwą przemianę stadionu, o którą zabiegało wiele osób i na którą z upragnieniem czekają mieszkańcy Wałbrzycha.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content