6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci

fot. Radio Rodzina

Już od soboty 28 maja do środy 1 czerwca we Wrocławskim Teatrze Lalek odbędzie się 6. Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci. W programie: 17 przedstawień z Polski i Czech, 29 darmowych warsztatów, spotkania z twórcami, a w sobotę i niedzielę bezpłatne plenerowe widowiska dla widzów w każdym wieku. 

Jakie darmowe spektakle plenerowe zobaczą widzowie podczas 6. Przeglądu Nowego Teatru dla Dzieci na Scenie Letniej? Pierwszy z nich to „Kazio Sponge Show. Palec pod budkę!” familijny spektakl, w którym rządzi Kazio – 6-letni gaduła i ważniak. Kazio zaprasza widzów do swojego świata, by wspólnie zmierzyć się z dziecięcymi mitami i problemami. Po co nam wyobraźnia? Jak jej używać? Czy każdy musi być superbohaterem? Dziecięcy pokój skrywa tajemnice, które wspólnie odkryjemy.

„Czarownice objaśniają świat – legendy polskie” w wykonaniu studentów i studentek wrocławskiej filii Akademii Sztuk Teatralnych. Trzy czarownice za pomocą swoich zaklęć przeprowadzają widzów przez niesamowite historie. W tej podróży nie zabraknie ani chwil grozy, ani wspaniałej zabawy. Przedstawienie oparte jest na klasycznych polskich legendach w nowatorskim ujęciu.
Poprzez wprowadzenie postaci odnoszących się do współczesnej muzyki jazzowej klasyczne legendy zostają odczytane na nowo, ujawniając swoją ponadczasowość. 

Drugą propozycją studentów i studentek AST jest spektakl „Historia roku”, inspirowany baśnią H.Ch. Andersena o tym samym tytule, opowiada o cykliczności pór roku w odniesieniu do etapów życia. Plenerowe widowisko, w którym prezentowane są ogromne, zjawiskowe lalki, a także inne niekonwencjonalne formy teatralne dialogujące z aktorem. Gra światłem, bajeczne lalki i inne efekty wizualne to tylko niektóre elementy tego magicznego widowiska.

Kazio Sponge SHOW. PALEC POD BUDKĘ! (3+)
29.05 | 17:30 WSTĘP WOLNY
SCENA LETNIA Ogród Staromiejski

CZAROWNICE OBJAŚNIAJĄ ŚWIAT – POLSKIE LEGENDY (3+)
28.05 | 13:00 i 15:30 WSTĘP WOLNY

29.05 | 13:30 i 15:30 WSTĘP WOLNY

SCENA LETNIA Ogród Staromiejski

HISTORIA ROKU (b/o)

28.05 I 21:30 WSTĘP WOLNY

SCENA LETNIA Ogród Staromiejski

Przegląd Nowego Teatru dla Dzieci organizowany jest od 2013 roku i jest przede wszystkim świętem dzieci i młodzieży, a jego główną ideą jest prezentacja najciekawszych spektakli z ostatnich lat. „Nowy teatr” organizatorzy rozumieją jako sięganie przede wszystkim do współczesnej dramaturgii i nowatorskich form inscenizacyjnych. Podczas 6. edycji Przeglądu zaprezentowanych zostanie 14 różnych spektakli z kraju i z zagranicy. W programie znajdują się widowiska dla dzieci we wszystkich grupach wiekowych: od „najnajów” (0-3 lat) po nastolatków. Hasło przewodnie tej edycji to „poszerzenie pola lalki”. Organizatorzy chcą zwrócić uwagę na to, jak różnorodny, odważny i otwarty na eksperymenty jest współczesny teatr lalek.


Teatr przygotował także specjalne propozycje dla rodzin z Ukrainy: spektakle i warsztaty z wprowadzeniem lub tłumaczeniem na język ukraiński. W programie Ogrodu Sztuk znalazły się ponadto warsztaty dostosowane do potrzeb osób g/Głuchych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content