KOGENERACJA sponsorem tytularnym zawodów Biegaj w Siechnicach

fot. Radio Rodzina

W niedzielę, 5 czerwca w centrum Siechnic już po raz dwunasty odbędą się biegi uliczne na pięć i dziesięć kilometrów o puchar Burmistrza Milana Ušáka. Organizatorem wydarzenia jest Stowarzyszenie Pro-Run, a jego sponsorem tytularnym –  już trzeci raz –  został Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA, należący do PGE Energia Ciepła z Grupy PGE.

Siechnicki bieg cieszy się wśród mieszkańców aglomeracji wrocławskiej dużym zainteresowaniem. W ubiegłorocznych zawodach wzięło udział 485 osób. Tegoroczna edycja jest szczególna, bo wpisuje się w obchody 25-lecia nadania Siechnicom praw miejskich.

Wśród uczestników biegu, jak co roku, nie zabraknie przedstawicieli KOGENERACJI, sponsora tytularnego tego wydarzenia.

– Życzymy wszystkim uczestnikom biegu dużo sił i motywacji – mówi Andrzej Jedut, prezes zarządu zespołu Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA – Nasza elektrociepłownia jest nieodłącznym elementem krajobrazu Siechnic już od ponad stu lat, z tym większym więc zaangażowaniem włączamy się w lokalne inicjatywy. Niebawem, wraz z uruchomieniem nowej jednostki gazowej, która zastąpi obecną elektrociepłownię węglową, zaczniemy pisać nowy rozdział naszej współpracy z lokalną społecznością.

Jacek Urbanowicz, Prezes Stowarzyszenia Pro-Run podkreśla: – Wszyscy wracamy do biegania po pandemii. Cieszymy się z tego, że możemy startować, jak dawniej. Zawody w Siechnicach to wyjątkowa okazja, aby sprawdzić swoje możliwości na równej i płaskiej trasie z atestem Polskiego Związku Lekkiej Atletyki. Dzięki współpracy z KOGENERACJĄ możemy realizować bieg na najwyższym poziomie, wspólnie włączając się w obchody 25-lecia nadania praw miejskich Siechnicom – dodaje Urbanowicz.

Zapisy na bieg są możliwe pod adresem e-mail: http://www.siechnice.pro-run.pl/

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich KOGENERACJA S.A., spółka zależna PGE Energia Ciepła z Grupy PGE, to producent energii elektrycznej i ciepła wytwarzanych w wysokosprawnej kogeneracji, w aglomeracji wrocławskiej. KOGENERACJA składa się z trzech elektrociepłowni: EC Wrocław, EC Czechnica, EC Zawidawie. Od 2000 r. jest notowana na Giełdzie Papierów Wartościowych. W 2016 r. w EC Wrocław uruchomione zostały instalacje odsiarczania i odazotowania spalin pozwalające na spełnienie rygorystycznych europejskich norm środowiskowych oraz znacznie poprawiające jakość powietrza we Wrocławiu.

PGE Energia Ciepła z Grupy PGE jest największym w Polsce producentem energii elektrycznej i ciepła, wytwarzanych w procesie wysokosprawnej kogeneracji. Posiada ok. 25 proc. udziału w rynku ciepła z kogeneracji, 16 elektrociepłowni (o mocy cieplnej 6,9 GWt mocy elektrycznej 2,6 GWe) i sieci ciepłownicze o długości 677 km. PGE Energia Ciepła produkuje i dostarcza ciepło dla dużych polskich miast, wśród których znajdują się: Kraków, Gdańsk, Gdynia, Wrocław, Rzeszów, Lublin, Bydgoszcz, Kielce i Szczecin. Spółka jest obecna także w Toruniu, Zielonej Górze, Gorzowie Wielkopolskim, Zgierzu, Siechnicach i Gryfinie, gdzie jest również dystrybutorem ciepła do klientów końcowych.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content