Chory w rodzinie – jak o niego dbać?

Mature sad suffering woman sitting on bed with pillow. Frustrated, trouble aged, sick, fatigue feel, headache migraine, climacteric concept

Jeśli w naszej rodzinie zajmujemy się osobą chorą, trzeba zadbać o jej komfort każdego dnia. W pokoju osoby obłożnie chorej nie może zabraknąć wygodnego łóżka i materaca. Przydadzą się także poduszki, pościele i prześcieradła. Dzięki temu zapewnimy osobie chorej zdrowy i spokojny sen. Bez wygodnego materaca nie ma mowy o zachowaniu wygody. Szeroka oferta daje nam wiele możliwości. O czym trzeba pamiętać podczas opieki nad osobą chorą? Jak zadbać o jej miejsce wypoczynku? Co jest najważniejsze? Czy ekologiczne poduszki są dobrym wyborem?

Wygodny materac dla chorego

Niezwykle ciekawym pomysłem są materace w Słupsku. Z pewnością opieka nad osobą chorą jest trudnym zadaniem. Warto zatem postawić na takie miejsce dla  chorego, jakie spełni jego potrzeby. Osoby z dolegliwościami bólowymi docenią materac, który zapewni mocne podparcie kręgosłupa w trakcie snu. Do wyboru mamy materace piankowe, sprężynowe lub ortopedyczne z lateksu. Jak widać, zakup takiego materaca ma wiele korzyści. Postawmy na doskonałe jakościowo materace ortopedyczne, dzięki czemu osoba chora nie będzie odczuwała dyskomfortu podczas leżenia. Wbrew pozorom jest to bardzo ważna kwestia. 

Woman nurse holding x ray scan to old patient for diagnosis and results. Medical assistant showing radiography to elder woman with disease for healthcare laying in hospital ward bed.

Poduszki ekologiczne

Kolejne przydatne produkty to ekologiczne poduszki. Poduszki są jednymi z podstawowych elementów w sypialni, jakie dbają o nasz sen. Akcesorium ma za zadanie poprawić nasz komfort, zapewnić wygodę i podpieranie kręgosłupa szyjnego. Ponadto, te produkty mają bezpośredni kontakt z twarzą odbiorcy. Muszą być zatem tworzone z wyselekcjonowanych materiałów, które zniwelują ryzyko podrażnień skórnych. Źle dobrane poduszki dla chorego mogą prowadzić do kontuzji i sprawić, że będzie on odczuwał dolegliwości bólowe. Jakie właściwości poduszek są godne uwagi? Najważniejsze z nich to:

  • Odpowiednia twardość, która nie pozwoli na zapadanie się głowy osoby chorej. 
  • Odpowiednia wysokość – dzięki temu użytkownik będzie odczuwał komfort i budził się bez bólu w górnym odcinku kręgosłupa.
  • Wielkość poduszki – jest ona uzależniona od rozstawu barków użytkownika. 
  • Trwałość – ta cecha pozwoli spełniać swoje zadania przez długi czas. 
  • Termoregulacja – zapobiega przegrzewaniu i wychładzaniu się. Pomaga stworzyć higieniczne środowisko snu dla chorego.
  • Inne ważne cechy, które są dopasowane do potrzeb użytkownika (np. antyalergiczność). 

<iframe src=”//www.youtube.com/embed/vyqS8Lq9h_Q” width=”560″ height=”314″></iframe>

Poduszki, w połączeniu z kołdrą i prześcieradłem, mogą znacznie wpłynąć na komfort chorego. Opieka nad osobą chorą zawsze jest nie lada wyzwaniem dla całej rodziny. Musimy pamiętać o tym, aby zapewnić takiej osobie jak najlepsze miejsce do wypoczynku. Konieczne jest dbanie o zdrową dietę, mycie chorego, zakup idealnego materaca i łóżka. Ponadto, nie zapominajmy o poduszkach. One także dają wiele i wpływają na wygodę osoby leżącej. 

Odpowiedni materac dla osoby obłożnie chorej to bardzo ważny przedmiot. Nie od dziś wiadomo, że materac nie przywróci osobie chorej zdrowia. Jednakże może zneutralizować dolegliwości bólowe i zadbać o komfort. Jedną z ciekawszych propozycji jest model Hilding Makarena. Na materacu znajduje się kilka stref, które są przystosowane do indywidualnych nacisków, wywieranych na podłoże przez daną część ciała. Na uznanie zasługuje też lateks, pianka termoelastyczna i inne wytrzymałe materiały. Produkt odznacza się wytrzymałością, sprężystością i reagowaniem na temperaturę ciała użytkownika. Istotne jest stabilne podparcie dla kręgosłupa. 

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content