Cykl wykładów o Edycie Stein

Fot. karmel.pl

Instytut Duchowości Karmel we Wrocławiu rozpoczyna nowy cykl spotkań. Dedykowany on będzie patronce Europy i myślicielce, św. Edycie Stein, która przyjęła zakonne imię Teresy Benedykty od Krzyża.

W najbliższy czwartek, 19 maja, o godz. 17:00 w klasztorze Karmelitów Bosych przy ul. Ołbińskiej 1 we Wrocławiu odbędzie się pierwszy wykład z cyklu: „Edyta Stein – wrocławianka, filozof, karmelitanka, święta”. Wykład wygłosi o. Kamil Strójwąs, karmelita bosy, przeor klasztoru poznańskiego.

Edyta Stein urodziła się we Wrocławiu 12 października 1891 roku. W roku 1911 rozpoczęła studia uniwersyteckie we Wrocławiu, kontynuując je następnie w Getyndze u znanego filozofa Edmunda Husserla. Straciwszy wcześnie wiarę, szczerze szukała prawdy i znalazła ją w Kościele katolickim. W roku 1922 przyjęła chrzest i sakrament bierzmowania.

Mając 42 lata wstąpiła do Karmelu w Kolonii. Ze względu na prześladowania hitlerowskie przeniosła się do klasztoru w Echt w Holandii. Tam została aresztowana, wywieziona do Oświęcimia i zagazowana 9 sierpnia 1942 roku. W roku 1987 papież Jan Paweł II zaliczył ją w poczet błogosławionych, a 11 października 1998 roku ogłosił ją świętą. Jej wspomnienie w Kościele obchodzone jest 9 sierpnia.

Wstęp wolny, zapraszamy. Więcej informacji na stronie Instytutu: https://wroclaw.carmelitanum.pl/aktualnosci-wroclaw

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content