Klub Młodego Przedsiębiorcy – finałowa odsłona projektu

fot. Radio Rodzina

„Cały świat usuwa się z drogi człowiekowi, który wie, dokąd zmierza” – ten słynny cytat Steva Jobs’a stał się mottem przewodnim projektu pn. „Klub Młodego Przedsiębiorcy”, który miał swoją finałową odsłonę w dniu 13 maja 2022 r. w Powiatowym Zespole Szkół Nr 1 w Krzyżowicach.

W ciągu sześciu ostatnich miesięcy, blisko trzydziestu młodych uczniów krzyżowickiej szkoły odbyło wspólnie bardzo inspirującą, pełną praktycznej wiedzy, podróż po świecie biznesu. W roli ich przewodników wystąpiło trzech przedsiębiorców – członków założycieli Rady Biznesu Powiatu Wrocławskiego (RBPW): Sławomir Hryniewicz – przewodniczący RBPW (właściciel firmy EKO-MIX Company), Tadeusz Kołacz (właściciel Muzeum Powozów Konnych w Galowicach i przewodniczący Fundacji GALLEN) i Janusz Kozyrski (prezes Zarządu Strzeblowskich Kopalni Surowców Mineralnych).

Podczas trzech spotkań, zorganizowanych w ramach projektu, uczniowie zdobyli praktyczną wiedzę nt. form prowadzenia i finansowania działalności gospodarczej, poznali zasady zarządzania firmą, a także dowiedzieli się na czym polega Społeczna Odpowiedzialność Biznesu (CSR). Na ostatnim spotkaniu młodzież otrzymała ponadto praktyczne wskazówki dot. autoprezentacji i wystąpień publicznych, a także dowiedziała się, jak efektywnie przygotować się do rozmów kwalifikacyjnych.

Lekcję z zainteresowaniem obserwowali przedstawiciele Zarządu i Rady Powiatu Wrocławskiego oraz urzędnicy starostwa, którzy tego dnia licznie uczestniczyli w spotkaniu. Chociaż odbyło się ono w piątek, 13 maja, to z pewnością o pechu nie może mówić dwóch uczniów, którzy w tym dniu zostali wyróżnieni specjalnymi nagrodami dla najbardziej aktywnych uczestników projektu „Klub Młodego Przedsiębiorcy”.  Nagrodę rzeczową starosty Powiatu Wrocławskiego Romana Potockiego otrzymał Patryk Tennort, natomiast nagroda finansowa przewodniczącego RBPW Sławomira Hryniewicza trafiła do rąk Oliwii Medyńskiej.  Wszyscy uczestnicy projektu otrzymali pamiątkowe certyfikaty i drobne upominki.

Bezpośrednie spotkania uczniów z przedsiębiorcami miały interaktywny charakter, co z pewnością uatrakcyjniło ich przebieg, stanowiąc jednocześnie ciekawą alternatywę dla tradycyjnych metod nauczania przedmiotu przedsiębiorczości w szkołach. Projekt spotkał się z dużym uznaniem zarówno ze strony młodzieży jak i dyrekcji oraz kadry nauczycielskiej, co motywuje zarówno przedsiębiorców, jak i Zarząd Powiatu Wrocławskiego do kontynuacji projektu w przyszłym roku szkolnym, w kolejnej, powiatowej placówce oświatowej. Pierwsze zapewnienia już padły, pozostaje zatem czekać na dalsze owoce tego bez wątpienia cennego i innowacyjnego projektu edukacyjnego.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content