Półkolonie w ZOO Wrocław

mat. pras

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne, a doskonałą zabawę można połączyć ze zdobywaniem wiedzy! Na półkoloniach ZOO Wrocław zdradzimy, czy strusie faktycznie chowają głowę w piasek gdy się boją, czy uchatki to to samo co foki i czy rekiny są ludojadami. To najlepsza lekcja przyrody dla młodych ekologów, którzy wyrosną na świadomych i otwartych mieszkańców naszej planety. To w ich rękach będzie w przyszłości świat – my dajemy im narzędzie, by go poznać.

Po raz drugi zapraszamy na stacjonarne półkolonie dla dzieci. W lipcu i sierpniu planujemy łącznie 6 tygodniowych turnusów – od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00. W programie przygotowaliśmy szereg atrakcji.

– W zeszłym roku nasze półkolonie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno rodziców jak i dzieci. Rozwijaliśmy drzemiące w nich pasję do poznawania przyrody i otaczającego ich świata – mówi Marta Zając-Ossowska, Dyrektor Wydziału Edukacji. – Powołując się na najnowsze badania naukowe dotyczące dobroczynnego wpływu kontaktu z przyrodą na ludzi, jesteśmy przekonani, że zajęcia wśród drzew oraz zwierząt to jest coś, czego potrzebują uczniowie, zwłaszcza po trudnym okresie pandemii. Zapraszamy  wszystkich, którzy kochają zwierzęta oraz tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z przyrodą i pragną podglądać ten magiczny świat, do skorzystania z naszej oferty – zachęca.

W ciągu pięciu dni turnusu uczestnicy odwiedzą  różne kontynenty – od Afryki, przez Europę, Azję aż po Amerykę Południową, by na koniec podróży zdobyć tytuł i certyfikat Młodego ZOOloga. Poznając zwierzęta Azji dowiedzą się dlaczego słoń ma tylko 6 zębów i po co tygrysowi wibrysy. Zajrzą do nosorożców, panter śnieżnych i mglistych, a także do Ogrodu Japońskiego. W części poświęconej Afryce dowiedzą się co jedzą manaty, ucząc się o Europie będą mogły zapytać, czy wilk zawsze bywa zły i nauczą się rozpoznawać tropy zwierząt. Przyjrzą się różnym ciekawym gatunkom małp z Ameryki Południowej i przygotują dla nich zabawki, a podążając wzdłuż rzek poszukają piranii. 

Półkolonie w ZOO Wrocław uczą przez zabawę. Nie zabraknie również rejsu statkiem, parku linowego, gier i zabaw na świeżym powietrzu i rywalizacji grupowej. Dzieci nie tylko dowiedzą się więcej o zwierzętach i poznają je z bliska, ale poćwiczą współpracę w grupie oraz zdolności interpersonalne, dzięki którym w przyszłości mogą stać się bardziej otwarci i wrażliwi na otaczający je świat i ludzi. Zajęcia będą prowadzone przez  profesjonalnych ZOOedukatorów i opiekunów zwierząt pracujących we wrocławskim zoo, a podopieczni będą pod stałą opieką wykwalifikowanych wychowawców.

Koszt turnusu to 790 PLN dla jednego uczestnika. Jeżeli dziecko posiada kartę roczną do ZOO, to koszt półkolonii wynosi 710 PLN. Prosimy o rezerwację miejsc drogą mailową – Bożena Pałczyńska b.palczynska@zoo.wroc.pl. Warto się śpieszyć, bo miejsc może wkrótce zabraknąć!

SZCZEGÓŁY PÓŁKOLONII „MŁODY ZOOlog”

TURNUSY

    I turnus     11 – 15 lipca 2022 roku dla dzieci w wieku 7-9 lat

    II turnus     18 – 22 lipca 2022 roku dla dzieci w wieku 7-9 lat

    III turnus     25 – 29 lipca 2022 roku dla dzieci w wieku 7-9 lat

    IV turnus     01 – 05 sierpnia 2022 roku dla dzieci w wieku 10-12 lat

    V turnus     08 – 12 sierpnia 2022 roku dla dzieci w wieku 10-12 lat

    VI turnus     22 – 26 sierpnia 2022 roku dla dzieci w wieku 10-12 lat

ORGANIZATOR ZAPEWNIA:

    bilety wstępu do ZOO

    opiekę wykwalifikowanej kadry  w godzinach 8:00-16:00

    ubezpieczenie NNW

    dwa posiłki dziennie

    realizację programu półkolonii: Mały ZOOlog

    sprzęt konieczny do realizacji programu półkolonii

WYŻYWIENIE:

    obiad

    podwieczorek

    nielimitowana ilość wody dla dzieci

INFORMACJE DODATKOWE

Wymagany wygodny strój oraz obuwie sportowe, mały plecaczek, drugie śniadanie, bidon, krem z  filtrem UV, okulary przeciwsłoneczne.

CENA

Koszt turnusu półkolonii wynosi 790 PLN ,

Jeżeli dziecko posiada kartę roczną do ZOO, koszt turnusu półkolonii wynosi 710 PLN.

LOKALIZACJA

Półkolonie organizowane są na terenie ogrodu zoologicznego – ZOO Wrocław, ul. Wróblewskiego 1-5, 51-618 Wrocław

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content