Jarmark Świętojański 2022

mat. pras.

Już wkrótce wrocławski Rynek stanie się wyjątkowym miejscem do spotkania  z naturą i świętojańską tradycją. A wszystko za sprawą Jarmarku Świętojańskiego, który rozpoczyna się już 20 maja
i potrwa aż do 27 czerwca. Wydarzenie tradycyjnie Jarmark zagości na Rynku przy Pręgierzu oraz wzdłuż ulicy Świdnickiej i ulicy Oławskiej. Budowa infrastruktury na płycie Rynku rozpocznie się już 13 maja.

Pamiątka z fotodomku
Tegoroczna edycja Jarmarku Świętojańskiego zaskoczy odwiedzających nowościami.
W pobliżu Pręgierza zostaną zaaranżowane fotodomki  o tematyce nawiązującej do natury i tradycji świętojańskiej, w których goście Jarmarku będą mogli wykonywać pamiątkowe fotografie.
Fotodomki będą spełniać także inne funkcje. Goście Jarmarku będą mogli zrelaksować się w domku pod nazwą „Relaks z naturą”, poczuć leśny klimat w „Leśnym Zakątku” , a także wybrać się „Rowerem po naturę”.  W jednym z fotodomków będzie można dowiedzieć się także „Na co pomaga natura”.

Plażowanie i relaks w centrum Wrocławia
Przy wrocławskim Pręgierzu ponownie zagości wyjątkowa, klimatyczna strefa relaksu dla każdego. Gorący piasek, kolorowe leżaki, nadmorska pergola – jedyna w ścisłym centrum miasta plaża wprowadzi odwiedzających w prawdziwie wakacyjny nastrój. W „Ogrodzie drugiej szansy” będzie można wypocząć w zaciszu zieleni i w stylu eko, gdyż w ekspozycji zostaną wykorzystane elementy pochodzące z recyklingu.

Smakowite pyszności z różnych stron świata
W drewnianych domkach pojawią się różnorodne smakołyki.
Tradycyjne polskie specjały, kuchnia polska i ukraińska, węgierski kołacz, hiszpańskie oliwki, włoskie specjały, holenderskie sery, węgierskie i litewskie wędliny, greckie słodkości, tureckie chałwy i baklavy – wszystko to zagości na wrocławskim Jarmarku Świętojańskim.
Dla łasuchów nie zabraknie słodkich letnich przysmaków: gofrów, żeli, lodów, tęczowej waty cukrowej, owoców w czekoladzie i wiele innych. Odpoczywając na plaży będzie można także ugasić pragnienie, kosztując napojów z domku pod nazwą Młynówka.
Tradycyjnie dla smakoszy nie zabraknie regionalnych przysmaków: góralskich oscypków, tradycyjnych chlebów i wypieków, miodów prosto z rodzinnej pasieki, ekologicznych win i aromatycznych nalewek.

Niezwykłe unikaty w drewnianych domkach
Wrocławianie będą mogli wybierać upominki wśród unikatowej, designerskiej biżuterii, oryginalnej ceramiki artystycznej i użytkowej, bursztynów, wyrobów z naturalnych materiałów min.: drewna i lnu.
Będzie można także podziwiać rękodzielników przy pracy np. kowala, który wykuje podkowę na szczęście.

Kupuj na wydarzeniu i online – tylko na pojawi.pl
W tym roku we współpracy z platformą pojawi.pl (polski jarmark wirtualny) przygotowana została interaktywna mapa Jarmarku Świętojańskiego z uwzględnieniem numeracji domków, ich lokalizacją i opisem asortymentu, który będzie dostępny w danym domku. Interaktywny plan na pojawi.pl ma na celu promocję Wystawców, a także Jarmarku jako miejsca zakupów wyjątkowych. Jest to również narządzie, które z pewnością ułatwi odwiedzającym poruszanie się po obszarze Jarmarku i dokonywanie zakupów. Zakupy będzie można robić nie tylko w drewnianych domkach na Jarmarku, codziennie od 10:00 do 21:00, ale również online 24/h na pojawi.pl
Po zakończeniu Jarmarku z łatwością będzie można odnaleźć domek, wystawcę lub produkt. Aktualnie jest to jedyna taka forma prezentacji wydarzeń plenerowych w Polsce, dająca jednocześnie możliwość sprzedaży i zakupów online.
Prezentacja na interaktywnym planie Jarmarku na pojawi.pl jest bezpłatna

Szukamy natury na wrocławskim Rynku
Jarmark Świętojański to nie tylko słoneczna plaża, aranżacje ogrodowe i szał zakupów. Dla Wrocławian i gości odwiedzających wrocławski Rynek czekają również inne niespodzianki. Nie zabraknie wydarzeń, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.
W tym roku skupimy się na poszukiwaniu natury  i czerpaniu z niej tego, co najlepsze.
Już 12 czerwca na Rynku odbędą się warsztaty florystyczne dla dzieci pod nadzorem mistrza florystyki-Agnieszki Mitko –Kominek, a następnie odbędzie się pokaz i konkurs na najładniejszy wianek.
19 czerwca spotkamy się natomiast ze specjalistą farmacji klinicznej i ekspertem w dziedzinie fitoterapii, który opowie nam o niezwykłych właściwościach ziół i kwiatów, czyli „Na co pomaga natura”.

Na Jarmark Świętojański zapraszamy od 20 maja do 27 czerwca 2022r.
Rynek przy Pręgierzu, ulica Świdnicka, ulica Oławska, codziennie od godz. 10.00

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content