Jarmark Świętojański 2022

mat. pras.

Już wkrótce wrocławski Rynek stanie się wyjątkowym miejscem do spotkania  z naturą i świętojańską tradycją. A wszystko za sprawą Jarmarku Świętojańskiego, który rozpoczyna się już 20 maja
i potrwa aż do 27 czerwca. Wydarzenie tradycyjnie Jarmark zagości na Rynku przy Pręgierzu oraz wzdłuż ulicy Świdnickiej i ulicy Oławskiej. Budowa infrastruktury na płycie Rynku rozpocznie się już 13 maja.

Pamiątka z fotodomku
Tegoroczna edycja Jarmarku Świętojańskiego zaskoczy odwiedzających nowościami.
W pobliżu Pręgierza zostaną zaaranżowane fotodomki  o tematyce nawiązującej do natury i tradycji świętojańskiej, w których goście Jarmarku będą mogli wykonywać pamiątkowe fotografie.
Fotodomki będą spełniać także inne funkcje. Goście Jarmarku będą mogli zrelaksować się w domku pod nazwą „Relaks z naturą”, poczuć leśny klimat w „Leśnym Zakątku” , a także wybrać się „Rowerem po naturę”.  W jednym z fotodomków będzie można dowiedzieć się także „Na co pomaga natura”.

Plażowanie i relaks w centrum Wrocławia
Przy wrocławskim Pręgierzu ponownie zagości wyjątkowa, klimatyczna strefa relaksu dla każdego. Gorący piasek, kolorowe leżaki, nadmorska pergola – jedyna w ścisłym centrum miasta plaża wprowadzi odwiedzających w prawdziwie wakacyjny nastrój. W „Ogrodzie drugiej szansy” będzie można wypocząć w zaciszu zieleni i w stylu eko, gdyż w ekspozycji zostaną wykorzystane elementy pochodzące z recyklingu.

Smakowite pyszności z różnych stron świata
W drewnianych domkach pojawią się różnorodne smakołyki.
Tradycyjne polskie specjały, kuchnia polska i ukraińska, węgierski kołacz, hiszpańskie oliwki, włoskie specjały, holenderskie sery, węgierskie i litewskie wędliny, greckie słodkości, tureckie chałwy i baklavy – wszystko to zagości na wrocławskim Jarmarku Świętojańskim.
Dla łasuchów nie zabraknie słodkich letnich przysmaków: gofrów, żeli, lodów, tęczowej waty cukrowej, owoców w czekoladzie i wiele innych. Odpoczywając na plaży będzie można także ugasić pragnienie, kosztując napojów z domku pod nazwą Młynówka.
Tradycyjnie dla smakoszy nie zabraknie regionalnych przysmaków: góralskich oscypków, tradycyjnych chlebów i wypieków, miodów prosto z rodzinnej pasieki, ekologicznych win i aromatycznych nalewek.

Niezwykłe unikaty w drewnianych domkach
Wrocławianie będą mogli wybierać upominki wśród unikatowej, designerskiej biżuterii, oryginalnej ceramiki artystycznej i użytkowej, bursztynów, wyrobów z naturalnych materiałów min.: drewna i lnu.
Będzie można także podziwiać rękodzielników przy pracy np. kowala, który wykuje podkowę na szczęście.

Kupuj na wydarzeniu i online – tylko na pojawi.pl
W tym roku we współpracy z platformą pojawi.pl (polski jarmark wirtualny) przygotowana została interaktywna mapa Jarmarku Świętojańskiego z uwzględnieniem numeracji domków, ich lokalizacją i opisem asortymentu, który będzie dostępny w danym domku. Interaktywny plan na pojawi.pl ma na celu promocję Wystawców, a także Jarmarku jako miejsca zakupów wyjątkowych. Jest to również narządzie, które z pewnością ułatwi odwiedzającym poruszanie się po obszarze Jarmarku i dokonywanie zakupów. Zakupy będzie można robić nie tylko w drewnianych domkach na Jarmarku, codziennie od 10:00 do 21:00, ale również online 24/h na pojawi.pl
Po zakończeniu Jarmarku z łatwością będzie można odnaleźć domek, wystawcę lub produkt. Aktualnie jest to jedyna taka forma prezentacji wydarzeń plenerowych w Polsce, dająca jednocześnie możliwość sprzedaży i zakupów online.
Prezentacja na interaktywnym planie Jarmarku na pojawi.pl jest bezpłatna

Szukamy natury na wrocławskim Rynku
Jarmark Świętojański to nie tylko słoneczna plaża, aranżacje ogrodowe i szał zakupów. Dla Wrocławian i gości odwiedzających wrocławski Rynek czekają również inne niespodzianki. Nie zabraknie wydarzeń, pośród których każdy znajdzie coś dla siebie.
W tym roku skupimy się na poszukiwaniu natury  i czerpaniu z niej tego, co najlepsze.
Już 12 czerwca na Rynku odbędą się warsztaty florystyczne dla dzieci pod nadzorem mistrza florystyki-Agnieszki Mitko –Kominek, a następnie odbędzie się pokaz i konkurs na najładniejszy wianek.
19 czerwca spotkamy się natomiast ze specjalistą farmacji klinicznej i ekspertem w dziedzinie fitoterapii, który opowie nam o niezwykłych właściwościach ziół i kwiatów, czyli „Na co pomaga natura”.

Na Jarmark Świętojański zapraszamy od 20 maja do 27 czerwca 2022r.
Rynek przy Pręgierzu, ulica Świdnicka, ulica Oławska, codziennie od godz. 10.00

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content