Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami

fot. Radio Rodzina

Praca, edukacja, niezależność – pod tymi hasłami w piątek 13 maja, w godzinach 11:00-15:00 odbędzie się tuż obok Opery Wrocławskiej Dolnośląski Dzień Godności Osób z Niepełnosprawnościami. Po okresie pandemii wznawiamy akcję zainicjowaną przez Marcina Krzyżanowskiego – Wicemarszałka Województwa Dolnośląskiego wraz z Departamentem Spraw Społecznych i Rynku Pracy Urzędu Marszałkowskiego. Serdecznie zapraszamy do świętowania razem z nami.

W organizację pikniku zaangażowała się Opera Wrocławska oraz dolnośląskie instytucje, organizacje pozarządowe i jednostki samorządu województwa działające na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Wśród instytucji nie zabraknie blisko współpracujących z Samorządem Województwa Dolnośląskiego Zakładów Aktywności Zawodowej czy ośrodków wychowawczych prowadzonych przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego – numer 12 dla niesłyszących i słabosłyszących i nr 13 dla niewidomych i słabowidzących we Wrocławiu oraz Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Jaworze. Wystawionych zostanie około 30 stoisk, na których organizacje zaprezentują swoje działania, usługi i wyroby dedykowane dla osób z niepełnosprawnościami lub wytwarzane przez nich. Na scenie wystąpią artyści z niepełnosprawnościami oraz artyści z Opery Wrocławskiej. Wszystko po to, aby podkreślić godność osób z niepełnosprawnościami.

Posłuchaj, co o godności mówią przedstawiciele organizacji, które będą uczestniczyć w obchodach Dnia Godności, a także osoby prywatne.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content