Było pysznie, było radośnie! Czyli jak POLSKO – UKRAIŃSKI PIKNIK INTEGRACYJNY podbił serca i podniebienia mieszkańców

mat. prasowe

Piękna pogoda, malownicze pejzaże u podnóża Góry Ślęża i wspaniała frekwencja, i to zarówno ze strony mieszkańców, jak i naszych przyjaciół z Ukrainy. Tak właśnie wyglądał Powiatowy Polsko-Ukraiński Piknik Integracyjny.

Założeniem imprezy była promocja tradycji kulinarnych naszych gości, możliwość międzynarodowej integracji i promowanie społecznej aktywności mieszkańców Powiatu Wrocławskiego. Cały dochód ze sprzedaży ukraińskich specjałów pozwoli na zakup potrzebnych rzeczy dla uchodźców z Ukrainy.

Kiedy na początku marca przyjmowaliśmy pierwszych uchodźców z Ukrainy obiecałem im, że będę ich wspierał i pomagał – teraz przyszedł czas na pierwszy sprawdzian. Bardzo się cieszę, że tak wiele instytucji, organizacji i nieformalnych grup włączyło się w przygotowania tego niezwykłego wydarzenia – powiedział Starosta Powiatu Wrocławskiego – Roman Potocki.

Na pikniku, oprócz zabaw, gier i atrakcji dla dzieci przygotowanych przez naszych przyjaciół i partnerów: Fundacji Potrafię Pomóc, Stowarzyszenia „Inicjatywa Samorządowa”, Stowarzyszenia  Światło – Otwarci na przyszłość, Wolontariatu Sobótka, Cukiernio – Piekarni „U Łucji”, Gazety Ślężańskiej, Hoteli Sobotel oraz Miś można było również spróbować tradycyjnych ukraińskich przysmaków przygotowanych w niezliczonych ilościach przez goszczące u nas Ukrainki.  Ogromne podziękowania należy skierować do wszystkich, którzy wsparli prywatnie tą inicjatywę: Romanowi Potockiemu – Staroście Powiatu Wrocławskiego, Barbarze Kosterskiej i  Wiesławowi Zającowi – Członkom Zarządu Powiatu Wrocławskiego, Annie Żygadło, Beacie Pierzchale, Hubertowi Kurdzielowi, Markowi Kuzdrowskiemu i wszystkim ludziom dobrego serca.

Podczas imprezy nie zabrakło pięknych, ukraińskich melodii, a nad całością przedsięwzięcia czuwał Robert Krajewski z Gazety Ślężańskiej, który poprowadził wydarzenie i wspierał DJ.

Zaprosiliśmy w tym dniu wszystkich przyjaciół z Ukrainy do odrobiny wytchnienia, chwili radości, wspólnego biesiadowania, w trakcie którego mogliśmy się lepiej poznać, polubić i być blisko – dodał Starosta.

Atrakcje dla dzieci, dmuchańce, wata cukrowa, malowanie buziek, wspólna zumba prowadzona przez animatorkę z Powiatowego Środowiskowego Domu Samopomocy w Kątach Wrocławskich przy muzyce nieznającej granic, przysmaki i inne przyjemności – każdy kto odwiedził w tym dniu Sobótkę mógł poczuć magię tego polsko – ukraińskiego święta.

Pełna fotorelacja z wydarzenia poniżej.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content