Radni Sejmiku Województwa o wsparciu przedsiębiorców z Dolnego Śląska na targach DMEA 2022

Fot. Marta Laburda / UMWD / mat. pras.

Za nami największe w Europie targi rozwiązań informatycznych dla medycyny i ochrony zdrowia, które odbyły się w Berlinie. Dolnośląski pawilon reprezentowały firmy zajmujące się m.in. diagnostyką onkologiczną, transformacją cyfrową, doradztwem czy modelem pracy 4.0. popularnym w krajach UE.

Stoisko Dolnego Śląska w hali MESSE w Berlinie reprezentowali przedsiębiorcy i producenci, którzy opracowują innowacyjne rozwiązania w branży IT, ochronie zdrowia, digitalizacji technologii dla podmiotów leczniczych.

– Takie misje organizowane są przede wszystkim dla przedsiębiorców. – mówi Wicemarszałek województwa dolnośląskiego, Marcin Krzyżanowski.

Radna Małgorzata Calińska-Mayer z Komisji Polityki Społecznej, Zdrowia i Rodziny w Sejmiku Województwa dodała, iż jest miło zaskoczona poziomem wystawy.

Prezentowana tematyka stawia przed branżą pytania o przyszłość rozwiązań w medycynie czy konieczność digitalizacji danych i ich bezpieczeństwo. Jak tłumaczy Dominik Krzyżanowski, dyrektor Departamentu Zdrowia w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego, informatyka to narzędzie, które usprawnia pracę medyków.

– Obecność młodych przedsiębiorców na targach jest bardzo budująca. – Tłumaczy radny Marek Aleksander Skorupa z Komisji Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Wyjazd do Berlina na targi DMEA (ang. Digital Medical Expertise & Applications), wraz z dolnośląskimi producentami, zrealizowany został w ramach programu Going Global – Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza skierowanego do firm na Dolnym Śląsku w sektorze MMŚP, które chcą promować swoje usługi i produkty na międzynarodowym rynku.

Wśród wystawców polskiego pawilonu były firmy: Centrum Usług Doradczych „CUD”, NeuroSYS Sp. z o.o., VSTORM SP. Z O.O., GlucoActive Sp. z o.o. oraz Cancer Center Sp. z o.o.

Zob. też

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content