Misja gospodarcza Dolnego Śląska na targach DMEA w Berlinie

Fot. mat. pras. UMWD

W dniach 25-29 kwietnia w hali wystawienniczej MESSE w Berlinie odbywa się największa w Europie impreza dotycząca technologii informatycznych w medycynie i służbie zdrowia. Dolny Śląsk reprezentują przedstawiciele regionu, Sejmiku Województwa oraz innowacyjni przedsiębiorcy.

O szczegółach misji mówi Krzysztof Hodun, dyrektor Wydziału Współpracy z Zagranicą UMWD.

Na targach obecnych jest blisko 600 wystawców. Wśród nich także dolnośląskie firmy, które pokazują swoje rozwiązania dla branży IT. Tłumaczy Antoni Kozelski z firmy VSTORM.

Uwagę przyciąga m.in. stoisko medycznego start-upu GlucoActive z Wrocławia. Zespół opracował innowacyjne w skali świata rozwiązanie dla cukrzyków – pomiar cukru bez nakłucia, a dzięki wiązce światła. Mówi Dariusz Gajewicz, manager projektu.

Postanowiliśmy zbadać poziom cukru na własnej skórze. Jak to działa?

Misja gospodarcza ma odpowiadać na potrzeby, wyzwania i oczekiwania dolnośląskich przedsiębiorców. Dodatkowo to tu nawiązują się kontakty dla przyszłych inwestycji. – dodaje dyrektor Krzysztof Hodun.

Dolnośląska Dyplomacja Gospodarcza na Targach DMEA (ang. Digital Medical Expertise and Applications) realizowana jest w ramach projektu Going Global.

W wydarzeniu uczestniczyli Wicemarszałek Marcin Krzyżanowski, radni Sejmiku Województwa Dolnośląskiego, a także firmy z naszego regionu, które promowały się na dolnośląskim stoisku:

  1. Centrum Usług Doradczych „CUD”
  2. NeuroSYS Sp. z o.o.
  3. VSTORM SP. Z O.O.
  4. GlucoActive Sp. z o.o.
  5. Cancer Center Sp. z o.o.

Do tematu i wywiadów będziemy wracać w następnych relacjach.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content