Ks. bp M. Małyga: Chcę paść wrocławskie owce. Być pasterzem, który pachnie owcami.

fot. Radio Rodzina

Kościół wrocławski ma nowego współpasterza. Ks. doktor Maciej Małyga – nowy biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej był naszym  „Porannym Gościem” i podzielił się z nami swoimi emocjami.

Czułem pewność wobec Bożego wyboru – mówił nam nowy biskup archidiecezji wrocławskiej.

-Chciałbym kierować się Ewangelią i wolną Pana Boga.

Co chce wnieść do kościoła wrocławskiego nowy biskup? Jakim pasterzem chce być dla wiernych?

– Chcę paść wrocławskie owce. Być pasterzem, który pachnie owcami.

Jesteś postrzegany przez wielu jako człowiek wielkiej łagodności i Bożej czystości – mówił w katedrze wrocławskiej, zwracając się do biskupa Macieja Małygi w czasie homilii, bp Jacek Kiciński. – Ubogacaj tymi cnotami nasz Kościół wrocławski – dodał hierarcha.

POSŁUCHAJ:

Biskup Maciej Małyga urodził się 11 maja 1979 r. w Środzie Śląskiej. W 1994 r. ukończył szkołę podstawową i kontynuował naukę w XII Liceum Ogólnokształcącym we Wrocławiu. W latach 1998-2004 odbywał formację w Metropolitalnym Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. Święcenia prezbiteratu przyjął 22 maja 2004r. W latach 2004-2006 był wikariuszem w parafii św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Oleśnicy. W latach 2006-2012 odbywał studia specjalistyczne na uniwersytecie w niemieckim Fryburgu. W 2012 r. uzyskał tytuł doktora teologii i rozpoczął wykłady na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu. Po powrocie ze studiów został ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym we Wrocławiu. W 2019r. został wikariuszem biskupim ds. stałej formacji kapłanów. Został też wybrany do Rady Kapłańskiej oraz ustanowiony dyrektorem Domu Stałej Formacji Kapłanów w Sulistrowiczkach. W 2021 r. został ojcem duchownym roku propedeutycznego w archidiecezji wrocławskiej. Jest 73. biskupem pomocniczym archidiecezji wrocławskiej

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content