WF u Moniki Pyrek

mat. pras.

To była niezwykła chwila dla blisko trzystu dzieciaków, w tym wychowanków jednego z ukraińskich domów dziecka. W Moryniu w Zachodniopomorskiem odbyła się kolejna odsłona akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF”. Realizowany przez Fundację Moniki Pyrek projekt promuje aktywność fizyczną wśród najmłodszych poprzez radość i zabawę.

Jedna z najlepszych lekkoatletek w polskiej historii podkreśla, że celem akcji „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” jest zaszczepienie radości z uprawiania sportu.

– Hasłem KINDER Joy of moving jest „Zostań Mistrzem Radości”. Staramy się tworzyć takie zajęcia sportowe, które wywołują wiele uśmiechów na twarzach. Dziś w Moryniu mieliśmy tymczasowo przebywające w jednym z ośrodków wczasowych dzieciaki z Ukrainy, dla których ten uśmiech jest dziś jeszcze ważniejszy. Na początku były nieco onieśmielone, ale już w trakcie rozgrzewki wszystko minęło i bawiły się znakomicie – mówi Monika Pyrek.

„KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” to zajęcia, w trakcie których uczniowie mają możliwość skorzystania z wielu sportowych aktywności na poszczególnych stacjach. Lekcja trwa dwie godziny, a uczniowie mogą ćwiczyć na wszystkich dostępnych urządzeniach.

– To wspaniała inicjatywa. Nasi uczniowie są zachwyceni, bo zabawy i aktywności było bardzo dużo. Cieszymy się też, że mogliśmy dać trochę wytchnienia i radości naszym gościom z Ukrainy – mówił dyrektor Zespołu Szkół w Moryniu Krzysztof Jaz.  

– Dziękuje za super zabawę. Wszystko mi się podobało, ale najbardziej kolarstwo i piłka ręczna! Miałam najlepszy wynik z całej grupy – cieszyła się 10-letnia Masha.

Akcja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” jest częścią programu realizowanego przez Grupę Ferrero, mającego inspirować dzieci i młodzież do podejmowania fizycznej aktywności w celu wykształcenia u nich kultury ruchu. Obecna edycja „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” to już szósty cykl spotkań organizowanych w szkołach podstawowych przez Fundację Moniki Pyrek – byłej lekkoatletki, czterokrotnej olimpijki i wicemistrzyni świata w skoku o tyczce.

– W naszej akcji można brać udział nie tylko w sali gimnastycznej, bo przygotowaliśmy również e-platformę www.alternatywnelekcjewf.pl, na której są udostępniane bezpłatnie materiały w formie ćwiczeń i zabaw ruchowych dla najmłodszych. Zapraszam do korzystania, są tam również materiały dla nauczycieli, czy rodziców – dodaje Monika Pyrek.

To jeszcze nie koniec tegorocznej akcji. W poniedziałek i wtorek „KINDER Joy of moving Alternatywne lekcje WF” zawita do Wrocławia, 27 kwietnia zajęcia odbędą się w Nysie, a dzień później w Głuchołazach.

W sumie, we wszystkich wiosennych odsłonach akcji łącznie weźmie udział około trzech tysięcy dzieci. Partnerem tytularnym akcji jest KINDER Joy of moving. Projekt jest realizowany pod patronatem Ministerstwa Sportu i Turystyki, które również współfinansuje jego realizację. Honorowy patronat nad akcją objęli również Minister Edukacji i Nauki oraz Polski Komitet Olimpijski. Partnerem logistycznym przedsięwzięcia jest wypożyczalnia samochodów Rentis.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content