Przeor dominikanów we Wrocławiu złożył rezygnację z funkcji

fot. Radio Rodzina

O. Łukasz Miśko OP po rocznej kadencji przestaje pełnić funkcję przeora konwentu św. Wojciecha we Wrocławiu. Pod koniec maja wróci do Krakowa, by tam kierować w pełni Dominikańskim Ośrodkiem Liturgicznym.

-Na prośbę prowincjała dominikanów wracam do Krakowa. Decyzję podjęli przełożeni – tłumaczy o. Łukasz Miśko, były już przeor dominikanów we Wrocławiu.

Rozmowy odbyły się w styczniu. Konwent nie chciał jednak przyspieszać odejścia. – dodaje o. Łukasz.

To był rok bogaty w doświadczenia, ale i wyzwania, którym trzeba było sprostać. Pierwszym z nich była sprawa byłego już ojca Pawła M., który przed laty kierował duszpasterstwem akademickim oraz dopuszczał się nadużyć seksualnych. Powstała inicjatywa „Zranieni w Kościele” i przesłuchania świadków.

O. Łukasz Miśko przykładał wagę do remontu niszczejących pomieszczeń klasztoru przy pl. Dominikańskim. Szukał sposobów na pozyskanie środków, organizował spotkania i informował wiernych. Udało się, w maju ruszą pierwsze prace.

Wrocławska wspólnota wybrała już nowego przełożonego, który musi zostać zatwierdzony przez prowincjała. Oficjalne nazwisko poznamy w przyszłym tygodniu.

Na rozmowę z b. przeorem o. Łukaszem Miśko OP zapraszamy w poniedziałek 25 kwietnia po godz. 13:10 w audycji Dziś w Kościele.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content