Mieszkańcy posprzątają Gajowice

Fot. Osiedle Gajowice

Rada Osiedla Gajowice zaprasza na cykliczną akcję. Mieszkańcy chcą w weekend wspólnie posprzątać drogę przy nasypie kolejowym. Po wydarzeniu zaplanowano grilla.

Ciągnący się wzdłuż nasypu kolejowego odcinek ulicy Manganowej to jedno z najbardziej zapomnianych miejsc Osiedla Gajowice. Droga jest regularnie zaśmiecana, mimo że jest jedynym terenem zielonym i rekreacyjnym w tej części Osiedla. Dziesiątki mieszkańców codziennie spacerują, wyprowadzają psy czy jeżdżą na rowerach w tych rejonach.

Chcemy wyjść naprzeciw ich potrzebom i przywrócić blask ulicy Manganowej. Liczymy na zaangażowanie mieszkańców, ale również wsparcie i integrację z naszymi nowoprzybyłymi sąsiadami z Ukrainy. – mówi Dawid Janiuś, radny osiedla Gajowice.

Sprzątanie rozpocznie się w sobotę 23 kwietnia o godz. 10:00. Punkt zbiórki to ul. Manganowa 10 (pod przedszkolem). Organizatorzy zapewniają kontenery na śmieci (dzięki uprzejmości Ekosystemu) oraz darmowe worki i rękawiczki.

Po zakończonym sprzątaniu rada zaprasza na integracyjnego grilla, w trakcie którego będzie można poznać i pogawędzić z Radnymi Osiedla Gajowice.Na miejscu akcję koordynować będą Przewodniczący Rady Ryszard Kessler oraz Wiceprzewodnicząca Dominika Domińska.

Więcej informacji na plakacie.

Źródło: mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content