Hutniczy koncert z mappingiem

pixabay.com

Zapraszamy na niezwykłe wydarzenie, przygotowane przez Hutę Miedzi „Głogów” z okazji hutniczego Święta. Już 4 maja w Głogowie zaplanowany został wyjątkowy koncert połączony z  mappingiem!

W programie:

Godz. 19.30 Przemarsz wspaniałej Orkiestry Zakładowej HMG wraz z Mażoretkami po ulicach Starego Miasta.

Godz. 20.00 Koncert orkiestry połączony z pokazem układów tanecznych Mażoretek.

Godz. 21.00 Pokaz Video Mappingu 3D na fasadzie Teatru im. Andreasa Gryphiusa w Głogowie.

Majowy koncert będzie prawdziwą ucztą dla zmysłów uczestników. Zadba o to funkcjonująca już przeszło pół wieku orkiestra hutnicza. Zespół stale doskonali swój warsztat i słynie w regionie z wyjątkowo wysokiego poziomu artystycznego.

Świąteczny wieczór zakończy niezwykły pokaz multimedialny. Zapraszamy na niesamowitą opowieść o historii Huty za pomocą światła. Ujrzymy Hutniczą Maszynę Czasu – ożywimy przeszłość, która będzie przenikać się z teraźniejszością. Na murach teatru zbudujemy głębię dzięki zmieniającym się światłom projektorów, niezwykłym animacjom połączonych z elementami 3D. Jeśli chcesz wejść w ten magiczny świat i poznać Hutę w odsłonie, jakiej jeszcze nie widziałeś, tego wydarzenia nie możesz przeoczyć!

Przed koncertem zapraszamy do odwiedzenia naszego namiotu pełnego niespodzianek. Jedną z nich jest możliwość obejrzenia obszaru pieca zawiesinowego za pomocą wirtualnej rzeczywistości. Chętni założą gogle i przeniosą się w  metalurgiczny świat Huty…

Koncert 4 maja o godz. 20.00 pod głogowskim teatrem to niezwykła uczta muzyczna i wspaniałe widowisko. ZAPRASZAMY!

4 maja w Zagłębiu Miedziowym na Dolnym Śląsku zwykle upływa pod znakiem ważnych uroczystości na cześć pracowników hut. A ponieważ w tym roku obostrzenia pandemiczne dotyczące m.in. zasad bezpieczeństwa są mniejsze, to po dwóch latach hutnicy z KGHM mogą powrócić do kultywowania swoich tradycji.

Zaplanowane zostały m.in.tradycyjne koncerty plenerowe dla pracowników i mieszkańców Zagłębia Miedziowego odbędą się w dwóch hutniczych miastach: Legnicy (7 maja w Rynku, godz. 19) i Głogowie (8 maja w Rynku, godz. 19). W obu koncertach udział wezmą znane postaci polskiej sceny muzycznej: Ewelina Lisowska i Kamil Bednarek, którym towarzyszyć będzie zespół Dziubek Band pod dyrekcją Mariusza Dziubka. Koncerty poprowadzi Anna Lucińska.

W programach produkcji koncertowych publiczność będzie mogła zobaczyć również artystów młodego pokolenia z regionu. W Legnicy zaśpiewają: Julia Węgłowska i Julia Juzak z kół wokalnych Młodzieżowego Centrum Kultury, z kolei w Głogowie publiczność będzie mogła usłyszeć wokalne talenty ze Studia Talentów Miejskiego Ośrodka Kultury: Patrycję Wawrzyniak i Vanessę Szanter.

W Głogowie wystąpi też, jak co roku, orkiestra zakładowa Huty Miedzi Głogów, która zaprezentuje się pod kierownictwem kapelmistrza Bartłomieja Gersa – Nienartowicza.

Uroczystości Dnia Hutnika

  • 4 maja, środa

Uroczysta Msza św. w intencji hutników oraz ich rodzin

Kolegiata w Głogowie, Plac Kolegiacki 10

godz. 10.00

  • 6 maja, piątek

– Przywitanie Zarządu KGHM Polska Miedź S.A. przez orkiestrę hutniczą

Centrala KGHM Polska Miedź S.A.

godz. 9:00

– Ceremonia wręczenia odznaczeń państwowych i wyróżnień jubileuszowych

Centrum Kultury „Muza” w Lubinie, ul. Armii Krajowej 1

godz. 14:00

  • 7 maja, sobota

– Koncert Hutniczy

Rynek w Legnicy

godz. 19:00

– 8 maja, niedziela

– Koncert Hutniczy

Rynek w Głogowie

godz. 19:00

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content