Przebudowa dróg wojewódzkich w Obornikach Śląskich

fot. Radio Rodzina

W Obornikach Śląskich zakończyła się przebudowa odcinków trzech dróg wojewódzkich. Inwestycję wartą ponad 17 milionów złotych prowadziła Dolnośląska Służba Dróg i kolei. W uroczystości otwarcia uczestniczyli dziś marszałek Cezary Przybylski oraz Tymoteusz Myrda – członek zarządu województwa.

– Modernizacja poprawi skomunikowanie dróg wojewódzkich przebiegających przez Oborniki Śląskie z istniejącą siecią dróg lokalnych, co ułatwi mieszkańcom dojazd do innych miejscowości regionu. Realizacja tego zadania przyczyniła się także do zwiększenia płynności ruchu oraz co najważniejsze – poprawy bezpieczeństwa kierowców, pieszych i rowerzystów – mówi marszałek Cezary Przybylski.

Przetarg na wybór wykonawcy inwestycji ogłoszono w 2018 roku, a wygrała go firma PRO-TRA Building sp. z o.o. Wartość umowy to ponad 17 milionów złotych. Większość, bo niemal 13 milionów złotych, pochodziła z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, a pozostałą część sfinansowały województwo dolnośląskie, gmina Oborniki Śląskie oraz budżet państwa.

Mówi Piotr Karwan – radny Sejmiku Województwa Dolnośląskiego.

– To jedna z najważniejszych inwestycji w tej części regionu, którą udało się przeprowadzić dzięki dobrej współpracy gminy i województwa. Przebudowane drogi mają ułatwić mieszkańcom dojazd do innych miejscowości w regionie, a także przyczynią się do zwiększenia płynności ruchu i poprawy bezpieczeństwa i komfortu mieszkańców – mówi Tymoteusz Myrda, Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego.

Zadanie było podzielone na trzy etapy, a długość przebudowanych odcinków dróg to około 2,7 km. Inwestycja obejmowała m.in. przebudowę i rozbudowę istniejących dróg, chodników, przejść dla pieszych, zatok postojowych, a także przebudowę systemu odwodnienia, oświetlenia, infrastruktury kolidującej z inwestycją oraz wykonanie nasadzeń drzew i krzewów.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content