Przyjazne środowisku remizy OSP

Fot. mat. pras.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu uruchamia nabór wniosków do drugiej edycji Programu „Remiza”. Dzięki temu termomodernizację będą mogły przejść kolejne budynki Ochotniczej Straży Pożarnej w regionie.

Kolejne budynki Ochotniczych Straży Pożarnych w regionie przejdą termomodernizację w ramach Programu „Remiza”, realizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej we Wrocławiu. W poniedziałek 11.04 rozpoczął się nabór wniosków do drugiej edycji Programu. Budżet na 2022 rok to 1 mln złotych. W ubiegłym roku WFOŚiGW we Wrocławiu po raz pierwszy dofinansował termomodernizację strażackich remiz. Wpłynęło 19 wniosków na ponad 500 tys. złotych.

-To spore zainteresowanie, widać że jest potrzeba na modernizację budynków strażackich, dlatego zdecydowaliśmy się kontynuować Program również w tym roku. W poprzedniej edycji strażacy wykorzystywali nowoczesne rozwiązania z zakresu OZE i modernizowali źródła ciepła ogrzewające remizy. W tym roku dajemy szansę na takie inwestycje kolejnym jednostkom OSP – wyjaśnił prezes WFOŚiGW we Wrocławiu Łukasz Kasztelowicz.

O pieniądze mogą ubiegać się gminy i Ochotnicze Straże Pożarne z terenu województwa dolnośląskiego. Do podziału jest łącznie 1 mln zł dofinansowania w formie dotacji (do 50% kosztów) oraz dotacji i pożyczki (do 100% kosztów). Wsparcie dla jednej jednostki to maksymalnie 30 tysięcy złotych. – Dzięki pieniądzom z Funduszu na modernizację, znacząco zmienią się warunki dla strażaków, którzy na co dzień korzystają z tych obiektów – dodał prezes Funduszu.

Środki mogą zostać przeznaczone na termomodernizację budynków, w tym zastosowanie w remizach odnawialnych źródeł energii, modernizację lub likwidację nieekologicznego źródła ciepła, modernizację istniejącego oświetlenia. Nabór potrwa do 13.05.2022 r. lub do wyczerpania środków.

Źródło: mat. pras. WFOŚiGW

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content