„Nie oglądaj się za siebie”

mat. pras.

Czy można odrzucić przeszłość i jednocześnie wpływać na przyszłość? Artyści biorący udział w wystawie konkursowej Triennale Rysunku Wrocław 2022 podjęli to zagadnienie. Ekspozycja „Nie oglądaj się za siebie” osadzona jest w gmachu przesiąkniętym historią, bunkrze, w którym obecnie mieści się Muzeum Współczesne Wrocław. 

Hasło tegorocznej edycji konkursu Triennale Rysunku zostało wybrane ze względu na jego aktualność, pojemność i wielowątkowość. Daje twórcom możliwość eksplorowania rozmaitych kontekstów i znaczeń, odniesień do wątków historii dawnej i najnowszej, rzeczywistości pandemicznej, nowych i starych porządków, kultury, popkultury, religii, polityki oraz do wątków osobistych. Spośród prezentowanych w przestrzeniach Muzeum Współczesnego Wrocław realizacji wyodrębniają się trzy główne zagadnienia: przeszłość, teraźniejszość i przyszłość, stanowiące rodzaje wektorów, bez wyraźnego kierunku i zwrotu, po których, w sposób nieliniowy, poruszają się artyści.

Istotną rolę odgrywa miejsce ekspozycji – dawny bunkier przeciwlotniczy, dziś siedziba Muzeum Współczesnego Wrocław, który jest milczącym świadkiem skomplikowanej historii i tożsamości Wrocławia.

Kuratorka wystawy, Patrycja Sap: „Hasło tegorocznej edycji konkursu Triennale Rysunku Wrocław 2022 jest zarazem rodzajem pytania, które zadajemy artystom poruszającym się w szeroko rozumianym medium rysunku czy w myśleniu rysunkowym. Przyglądając się najbardziej aktualnym praktykom artystycznym, badamy nie tylko potencjał rysunku jako medium zanurzonego we współczesności i kreującego ją, ale przede wszystkim przyglądamy się stanowiskom twórców wobec tego, co będzie, jest i było”.

Więcej: trwro.pl

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content