Węgierski wirtuoz zawita do wrocławskiej Hali Stulecia

fot. Radio Rodzina

Balázs Havasi obecnie jest jednym z najbardziej znanych Węgrów. Kompozytor i wirtuoz fortepianu pod koniec maja wystąpi we Wrocławiu. O koncercie opowiada organizator widowiska – Andrzejem Avdoshyn.

Rozwój Havasiego porównywany jest do Eltona Johna.

Artysta ma niesamowitą charyzmę – podkreślał organizator koncertu.

Havasi grał w najbardziej znanych salach koncertowych na świecie jak: Carnegie Hall, Sydney Opera House czy Wembley Arena. W tym roku odwiedzi Wrocław.

HAVASI to węgierski współczesny kompozytor i wirtuoz fortepianu, który na nowo definiuje muzykę klasyczną. Posiada wyjątkową charyzmę gwiazdy rocka, która wypełnia sale koncertowe po brzegi, urzekając publiczność w każdym wieku.

W ostatnich latach wyprzedał między innymi kultową Wembley Arena w Londynie, Mercedes-Benz Arena w Berlinie i Tauron Arena w Krakowie oraz wiele innych aren w Europie. HAVASI Symphonic był drugim międzynarodowym koncertem Billboard, numerem 1 na iTunes i absolutnym numerem 1 na Deezer: artysta numer jeden, album numer jeden, piosenka numer jeden. 

HAVASI wykonywał innowacyjne kompozycje w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata, takich jak Carnegie Hall w Nowym Jorku, Opera w Sydney czy Konzerthaus w Wiedniu. Jest absolwentem światowej sławy Akademii Muzycznej im. Franciszka Liszta, z głęboką znajomością tradycji klasycznej, który tworzy instrumenty klasyczne na miarę współczesności. Jego nowatorski styl wzmacnia muzykę klasyczną dźwiękami tradycyjnego folkloru i elementów pop rocka, czyniąc go najbardziej wyjątkowym wykonawcą na świecie.

mat. pras./inf. wł.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content