Tworzymy dobry klimat dla dalszej pomocy uchodźcom z Ukrainy

mat. prasowe KGHM

Kursy języka polskiego, szkolenia zawodowe i aktywizacja na rynku pracy – KGHM wspólnie z samorządami Zagłębia Miedziowego, organizacjami pozarządowymi i instytucjami pomocowymi planują kolejne działania na rzecz uchodźców z Ukrainy.

KGHM zorganizował kolejne spotkanie z przedstawicielami samorządów i stowarzyszeń wspierających akcje pomocowe dla przyjeżdżających z Ukrainy. Uczestnicy podkreślali, że dzięki ogromnemu wysiłkowi udało się zapewnić uchodźcom m.in. bezpieczne miejsca pobytowe. Teraz przyszedł czas na działania innego typu.

Miedziowa spółka przy współpracy z samorządami i NGO angażuje się w organizację kursów językowych dla Ukraińców. Na zajęcia zgłosiło się już ok. 300 osób. Podobne działania podejmuje też większość miast i gmin, gdzie zamieszkali uchodźcy. Specjalistyczny kurs języka planuje też współpracujący z KGHM, Związek Pracodawców Polska Miedź.

Z informacji powiatowych urzędów pracy wynika, że z dnia na dzień przybywa zarejestrowanych uchodźców, którzy chcą podejmować pracę. W Zagłębiu Miedziowym organizowane są kursy doszkalające i szkolenia specjalistyczne dla zainteresowanych osób. Samorządowcy z Zagłębia Miedziowego planują m.in. targi pracy, ale też podkreślają, że ważnym wsparciem będą wyjazdy wakacyjne dla dzieci z Ukrainy.

Od początku działań pomocowych związanych z pomocą uchodźcom z inicjatywy KGHM działa Centrum Pomocy dla Ukraińców w Lubinie. Potrzebujący znajdują tam zarówno wsparcie psychologiczne jak i prawne. Tworzona jest również baza osób chętnych do przyjmowania rodzin z Ukrainy. Te działania będą kontynuowane.

mat. prasowe KGHM

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content