Akt zawierzenia Rosji i Ukrainy, Niepokalanemu Sercu Maryi w katedrze wrocławskiej [HOMILIA]

W bazylice Świętego Piotra w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego, o godz. 17 pod przewodnictwem papieża Franciszka odbyło się nabożeństwo pokutne, w trakcie którego dokonano aktu zawierzenia Rosji i Ukrainy, Niepokalanemu Sercu Maryi. W łączności z papieżem to samo uczynili wszyscy biskupi na świecie, w tym abp Józef Kupny, metropolita wrocławski.

Dziś chcemy prosić Boga by unicestwił zło które rozpanoszyło się po świecie, które stało się bezczelne, pewne siebie i które drwi ze wszystkiego i ze wszystkich – podkreślał w trakcie homilii w katedrze wrocławskiej abp Józef Kupny.

Tam gdzie ludzie chcą być silni, skuteczni, mocni, przebiegli, nawet brutalni. Tam gdzie siłę mierzy się ilością czołgów, rakiet, samolotów czy wielkością armii. Wszędzie tam Bóg posługuje się tym co małe i niewiele znaczące. Tam gdzie panoszy się zło Pan Bóg za pomocą słabych ludzi tryumfuje a zło ponosi ostateczną porażkę – dodał abp Kupny. Niech każdy modli się tak jak umie, bez stawiania pytań: czy nasza modlitwa jest w stanie zatrzymać bomby, to okrucieństwo, wielkie nieszczęście jakie dotyka cywili. Spójrzmy dziś na siebie oczami Pana Boga, bo Bóg wybiera to co wydaje się słabe i godne pogardzenia by objawić swoją moc.

„W tej godzinie ludzkość, wyczerpana i wstrząśnięta, stoi wraz z Tobą pod krzyżem. I potrzebuje zawierzyć się Tobie, potrzebuje poprzez Ciebie poświęcić się Chrystusowi. Naród ukraiński i naród rosyjski, które czczą Cię z miłością, uciekają się do Ciebie…” – to słowa modlitwy zawierzenia Rosji i Ukrainy Niepokalanemu Sercu Maryi.

Posłuchaj całej homilii:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content