PKWP: Dzieci chwyciły za różaniec

fot. Radio Rodzina

Z polskiej sekcji PKWP wyszła inicjatywa, by wobec wojny na Ukrainie dzieci ponownie szturmowały niebo, prosząc o pokój. Edycja specjalna kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” potrwa przez cały Wielki Post. Zaproszone do udziału są dzieci w każdym wieku, a także dyrektorzy szkół, nauczyciele katecheci i rodzice.

W trakcie ubiegłorocznej kampanii „Milion dzieci modli się na różańcu” wspólnie z PKWP niebo szturmowało ponad 315 tys. dzieci z całego świata. Rekordową liczbę uczestników przyciągnęła Polska – 75 tys.

W obliczu wojny na Ukrainie koordynator akcji Malwina Wyszyńska wyszła z inicjatywą, by zrobić edycję specjalną. W liście do dzieci pisze, że rosyjskie bomby spadają na szkoły, przedszkola i szpitale, a prawie 2 miliony osób, zwłaszcza najsłabszych, zostało zmuszonych do ucieczki z własnych domów. Dzieci z Polski – z materiałów przygotowanych w związku z kampanią – dowiedzą się, że w ubiegłym roku w trakcie modlitwy różańcowej towarzyszyli im najmłodsi z Ukrainy. Za różaniec chwyciło 35 tys. dzieci z kraju, który dziś doświadcza tragedii wojny.

„Chcemy wyprosić pokój na Ukrainie, wyprosić nawrócenie Rosji i rozpowszechnić nabożeństwa pierwszych sobót miesiąca, szczególnie wśród dzieci” – mówi Malwina Wyszyńska, która swoim pomysłem postanowiła zarazić wszystkie krajowe biura Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie na całym świecie. Kampania odpowiada na wezwanie Pani Fatimskiej z 1917 roku i rozpoczyna się już teraz; w tygodniu, w którym Ojciec Święty Franciszek poświęci Rosję i Ukrainę Niepokalanemu Sercu Maryi.

Inicjator kampanii podkreśla, że ufna modlitwa dzieci ma ogromną siłę. Przypomina słowa św. Ojca Pio: „Jeśli milion dzieci będzie modliło się na różańcu, to świat napełni się pokojem”. Wyjaśnia, że „od każdego z nas zależy, czy na świecie zapanuje pokój i czy Rosja ostatecznie się nawróci”. „To w naszych rękach jest odpowiedź na wezwanie Pani Fatimskiej, która prosi o codzienny różaniec” – dodaje.

Dzieci mogą dołączyć do kampanii w każdej chwili. Zaproszeni są wszyscy: szkoły, przedszkola, szkoły specjalne, oddziały szpitalne, parafie i całe rodziny. „Różaniec można odmawiać o dowolnej godzinie. Modlitwa może być organizowana poza szkołą, w drodze do szkoły, na przerwie, w czasie lekcji lub po lekcjach” – mówi Malwina Wyszyńska. Wskazuje, że ważne jest, by modlitwa była podejmowana codziennie. „Dlatego codziennie prosimy o odmawianie modlitwy o pokój i przynajmniej jednej dziesiątki różańca” – podkreśla.

Materiały potrzebne do tego, by włączyć się w kampanię znajdują się na stronie www.modlitwamilionadzieci.pl. Tam najmłodsi znajdą treść modlitwy o pokój, a także list do dzieci i plakaty kampanii. Malwina Wyszyńska przypomina, że dzieci będą potrzebowały pomocy dorosłych. „Bez niej bardzo trudno będzie się im zorganizować i przyłączyć do akcji” – tłumaczy. Dodaje, że potrzebne jest zaangażowanie dyrektorów, nauczycieli, katechetów, opiekunów, rodziców i dziadków.

Kampania potrwa przez cały Wielki Post. Ostatnim dniem modlitwy będzie 17 kwietnia. W Wielkim Tygodniu wszystkie dzieci biorące udział w akcji będą mogły połączyć się online z Sanktuarium Narodowym Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem. 2 kwietnia odbędzie się nabożeństwo pierwszych sobót. Dzieci zostaną zaproszone do tego, by kontynuować je w kolejnych miesiącach.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content