Beata Kempa o aferze w warszawskim szpitalu i odebraniu Orderu Orła Białego
22 czerwca 2026
fot. archiwum prywatne Beata Kempa
Beata Kempa – doradca prezydenta Karola Nawrockiego, była wiceminister sprawiedliwości i europoseł była naszym „Porannym Gościem”. Rozmawialiśmy m.in. o aferze w warszawskiej placówce medycznej i odebraniu Orderu Orła Białego prezydentowi Ukrainy,
Na początku rozmowy komentowaliśmy doniesienia o nieprawidłowościach w Szpitalu Południowym w Warszawie.
-Rząd Donalda Tuska ma ogromny problem – mówiła Beata Kempa.
Zdaniem doradczyni prezydenta, odbierając Order Orła Białego przywrócono nam godność.
POSŁUCHAJ:
Prowadził ks. Rafał Kowalski