„Zdecydowanie tak!” 29. Salwatoriańskie Forum Młodych

forummlodych.com

Wystartowały zapisy na 29. Salwatoriańskie Forum Młodych, organizowane przez Ruch Młodzieży Salwatoriańskiej w dniach 4-11 lipca w Dobroszycach pod hasłem „Zdecydowanie tak!”.

Hasło tegorocznego spotkania nawiązuje do słów bł. ojca Franciszka Jordana. – Piątka Jordana, toi 5 kroków, które prowadzą do prawdziwego szczęścia, zarówno w sferze naszej codzienności, tych naszych małych sukcesów do których dążymy, ale też w sferze duchowej. Ta myśl ojca Jordana brzmi „Wierz, miej nadzieję, ufaj, kochaj i idź naprzód. Zdecydowanie!”. Analizując te słowa, dopasowując do swojej codzienności widzimy, że to 5 konkretnych kroków, które możemy zastosować do każdej sytuacji naszego dnia codziennego – mówi ks. Łukasz Anioł.

Gośćmi specjalnymi będą: bp Jacek Kiciński, Marcin Jakimowicz, Michał Nikodem, Krzysztof Sowiński. W tym roku ciekawie będzie też pod względem muzycznym. Zagrają: Grubson, Kuba Badach i Owca.

Masa wspaniałych ludzi. Można poznać człowieka z totalnie innej strony niż na co dzień. Dużo przeżyć. Czasem można płakać, najczęściej ze szczęścia – mówi Kacper Dumas. – Na pewno warto. Jeśli przyjedziecie, nie pożałujecie, a jeszcze się bardzo wzbogacicie – podkreśla Ula Kołt.

Wśród warsztatów pojawiają się nowości m.in. żonglerka, rysunek, wypalanie w drewnie, nauka gry na ukulele, ceramika, czy Biblia oczami Żyda Mesjanistycznego. W tym roku po raz pierwszy zostanie otwarte pole namiotowe.

Chcemy wrócić do takich standardów z czasów pielgrzymkowych, bo tam zawsze na polach namiotowych tworzy się też nowa kultura to jest taka przestrzeń gdzie można faktycznie trochę więcej czasu ze sobą spędzić. No i nikt nie pacyfikuje wieczorami! – podkreśla ks. Jerzy Lazarek.

Szczegóły i zapisy na stronie: forummlodych.com

Gośćmi audycji „Dziś w Kościele” są ks. Jerzy Lazarek, ks. Łukasz Anioł, Kacper Dumas oraz Ula Kołt.

cz. 1

cz. 2

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content