Bartłomiejki, czyli odpust w Trzebnicy

fot. Radio Rodzina

Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy będzie przeżywać 28 sierpnia dzień odpustu ku czci św. Bartłomieja Apostoła. O 12:30 uroczysta suma z homilią ks. Dariusza Jasuba SDS, a od 15:00 na Placu pielgrzymkowym odbędą się tradycyjne „Bartłomiejki”.

Po dwóch latach pandemii wraca radosny charakter świętowania odpustu u salwatorianów w Trzebnicy. Największe święto przeżywane jest 16 października, we wspomnienie głównej patronki św. Jadwigi. Natomiast współpatronem tego miejsca jest św. Bartłomiej Apostoł, męczennik za wiarę, uczeń Chrystusa.

Gościem Radia Rodzina jest ks. Piotr Filas, proboszcz i kustosz parafii pw. św. Bartłomieja i św. Jadwigi w Międzynarodowym Sanktuarium św. Jadwigi Śląskiej w Trzebnicy.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1.

Cz. 2.

O godz. 15.00 rozpocznie się na Placu pielgrzymkowym XIV Festyn Parafialny „Bartłomiejki”. Do udziału w festynie rodzinnym serdecznie zapraszamy parafian i gości.

W programie między innymi: występ dzieci z Gminnego Przedszkola nr 2 im. Polskiej Niezapominajki, Zespołu N.O.E., Ks. Jakuba Bartczaka – rapera w sutannie, animacje i inne atrakcje dla dzieci, loteria fantowa, zabawa z wodzirejem, stoiska z ciastem i swojskim jadłem, pokazy strażackie. Wśród nagród do wylosowania znajdują m.in. się rowery, hulajnoga, meble dziecięce, wkrętarki akumulatorowe, lampy ogrodowe, kӓrcher, gry zręcznościowe, wyroby pszczelarskie, zegarki, ciśnieniomierze i wiele innych niespodzianek. Szczegółowy program umieszczony jest na plakatach i na stronie internetowej parafii. Dochód z festynu przeznaczony będzie na dokończenie renowacji ołtarza Matki Bożej Różańcowej. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content