Wyjazdy uzdrowiskowe w ramach NFZ

fot. Radio Rodzina

Jak złożyć wniosek o wyjazd do sanatorium? Komu przysługuje leczenie uzdrowiskowe? Za co i ile dopłaca pacjent? O tym w dzisiejszym Radiowym Klubie Seniora.

Pobyt w sanatorium uzdrowiskowym trwa 21 (dwadzieścia jeden) dni. Pobyt dziecka jest bezpłatny, natomiast pobyt osoby dorosłej jest częściowo odpłatny. To co do zasady kontynuacja leczenia szpitalnego lub ambulatoryjnego. Może z niego skorzystać pacjent, który jest po chorobie/wypadku i pragnie odzyskać sprawność, lub z powodu choroby zawodowej wymaga określonych zabiegów.

Czas oczekiwania na leczenie dla pacjentów dolnośląskiego oddziału NFZ wynosi obecnie ok. 8 miesięcy. Do najpopularniejszych zabiegów należą: wody mineralne, borowiny, hydroterapia, ultradźwięki, krioterapia czy masaże.

Gośćmi programu są Anna Szewczuk-Łebska, rzecznik prasowa Dolnośląskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia oraz dr Walentyna Wnuk, gerontolog i doradczyni prezydenta Wrocławia ds. osób starszych, korzystająca z usług medycznych w sanatoriach.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Audycja powstaje we współpracy z WCRS – Wrocławskim Centrum Seniora.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content