Wyjątkowe „Poczytajki” z Dariuszem Brzeskim

fot. Radio Rodzina

W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu (filia „Grafit”) odbyło się kolejne spotkanie w ramach projektu „Poczytajki”. Gościem wydarzenia był Darek Brzeski – Dolnoślązak, miłośnik zwierząt i folkloru, autor projektów edukacyjnych.

Dariusz Brzeski podróżuje po Polsce z gąską siodłatą Sunny, kaczką staropolską Wirek oraz psem Kundelino. Jest gościem wielu spotkań w szkołach, domach seniora, domach dziecka czy instytucjach kultury. Przez lata zajmował się m.in. zakładaniem ogrodów, sadzeniem łąk. Jest absolwentem antropologii na uniwersytecie Huston w USA.

W spotkaniu 22 maja we wrocławskiej Bibliotece Grafit uczestniczyły dzieci z Przedszkola nr 55. Dzieci poznały zwierzęta i ich zachowanie, a następnie wykonywały zakładki do książek.

Pan Darek zabrał nas w podróż, odkrywając ciekawostki z zakresu nauki – ornitologii. Poznaliśmy fascynujące fakty o życiu ptaków i ich zwyczajach. Nawiązał również do symboliki ptaków w tradycji ludowej w pieśniach, sztuce, literaturze i poezji.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Poczytajki Babci i Dziadka – to projekt międzypokoleniowy realizowany przez Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego – Wrocławskiego Centrum Seniora oraz Miejską Bibliotekę Publiczną im. Tadeusza Różewicza we Wrocławiu. Projekt zakłada czytanie przedszkolakom bajek i wierszyków, przygodę urozmaiconą zagadkami i zabawami w duchu edukacji literackiej.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content