Wydarzenia w wigilię uroczystości Chrystusa Króla

Fot. mat. pras.

25 listopada w wigilię uroczystości Chrystusa Króla, odbędą się dwa wydarzenia. Spotkanie młodzieży diecezji wrocławskiej o charakterze integracyjno-powołaniowym oraz odpust w Parafii pw. Chrystusa Króla we Wrocławiu.

Do 15 listopada trwają zapisy na XXXVIII Światowy Dzień Młodzieży, który odbędzie się w hali wielofunkcyjnej AWF we Wrocławiu. W tym roku hasłem przewodnim obchodów jest zawołanie „Radując się w nadziei”.

Diecezjalne Duszpasterstwo Młodzieży archidiecezji wrocławskiej zaprasza na Niedzielę Młodych, która w przeddzień uroczystości Chrystusa Króla zgromadzi we Wrocławiu blisko tysiąc młodych ludzi. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 10:00 i będzie okazją do integracji, modlitwy, dzielenia.

Uroczystości odpustowe w parafii

-Nasze spotkania rozpoczął Jubileuszowy Akt przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, który miał miejsce w 2016 roku. Od tamtego czasu, bogatsi o coroczną modlitwę i rozeznanie wypracowaliśmy formę, jaką to wydarzenie przybrało i jak powinno służyć Kościołowi. – mówi Mikołaj Wilgosz, koordynator uroczystości odpustowych w parafii pw. Chrystusa Króla we Wrocławiu.

-Otóż spotykamy się w ten sobotni wieczór po to, by budować jedność w Kościele. W Kościele, w którym różne grupy, duszpasterstwa i wspólnoty na co dzień żyją i funkcjonują na zupełnie różnych drogach, choć oczywiście w jednym Duchu. Zapraszamy na odpust przeróżne grupy z wielu wrocławskich parafii które na co dzień żyją można powiedzieć w zupełnie innych wymiarach – od Odnowy w Duchu Świętym po Neokatechumenat, od Dominikanów po Jezuitów. – dodaje Mikołaj.

W naszym studiu ks. Piotr Rozpędowski – diecezjalny duszpasterz młodzieży oraz Mikołaj Wilgosz – koordynator grupy muzycznej.

Formularz zapisów na spotkanie młodzieży na stronie: https://www.facebook.com/events/878253160606431/?acontext=%7B%22event_action_history%22%3A[]%7D

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Fot. mat. pras.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content