Wrocławskie Centrum Integracji: Pomagamy osobom wrócić na rynek pracy

fot. Radio Rodzina

Po raz drugi we Wrocławiu, w czerwcu br., odbyło się Forum ds. Uzależnień. Dzięki warsztatom młodzież z wrocławskich liceów poznała mechanizmy uzależnień od środków psychoaktywnych, a także przyczyny i skutki uzależnień behawioralnych. Eksperci podpowiedzieli, jak efektywnie korzystać z wewnętrznych zasobów, by nie sięgać po środki uzależniające.

Dziś rozmawiamy o projektach Wrocławskiego Centrum Integracji i podsumujemy tegoroczną edycję Forum ds. Uzależnień, która odbyła się na uniwersytecie DSW.

Gośćmi audycji są: wicedyrektor WCI, Ewa Żmuda oraz kierownik Wrocławskiego Centrum Sprawiedliwości Naprawczej, Paulina Marszczewska-Zbieg.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1. Aktywizacja zawodowa i reintegracja społeczna

Cz. 2. Wnioski po Forum ds. Uzależnień

Cz. 3. Propozycje dla seniorów i pomoc w znalezieniu zatrudnienia

Cz. 4. „5 minut dla zdrowia” – wpływ aktywności fizycznej

Wrocławskie Centrum Integracji to jednostka miejska działająca pod auspicjami Departamentu Spraw Społecznych Urzędu Miejskiego Wrocławia. Jej głównym celem jest aktywizacja zawodowa osób, które znalazły się w trudnej sytuacji (długotrwałe bezrobocie, uzależnienia, choroby psychiczne lub opuszczenie zakładu karnego). Spotkania rekrutacyjne z udziałem doradców zawodowych i ekspertów są bezpłatne, odbywają się w każdy czwartek po godz. 14:00 w siedzibie przy ul. Strzegomskiej 49.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content