Wrocławski Montmartre

fot. Radio Rodzina

Anna i Andrzej Jakubczykowie są artystycznym małżeństwem, promującym sztukę Wrocławia. Związani z malarstwem, poezją, fotografią. Swoją twórczość prezentują m.in. na Bulwarze Dunikowskiego w ramach projektu „Aleja Sztuki”. Ich prace wyróżniane są w wielu konkursach i przeglądach twórczości.

W Centrum Kultury i Edukacji „Bakara” we Wrocławiu odbyło się 3 listopada wielkie święto artystów – przegląd twórczości artystycznej profesjonalnej i amatorskiej pt. Bakariada. Tym razem wyjątkowo i jubileuszowo, bo to już piąty raz! Pani Anna Jakubczyk została laureatką pracy fotograficznej. Swoją przygodę ze sztukę zaczynała od poezji.

Z kolei Andrzej Jakubczyk jest malarzem i wiceprezesem Dolnośląskiego Stowarzyszenia Artystów Plastyków we Wrocławiu. Charakterystycznym motywem w jego pracach są wrocławskie tramwaje. Jego obraz uzyskał grand prix w tegorocznej Bakariadzie.

Razem stanowią artystyczne małżeństwo, zaangażowane m.in. w Aleję Sztuki na Bulwarze Dunikowskiego (wystawy prac lokalnych twórców), nieopodal Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Projekt ten w rozmowie z Radiem Rodzina nazywają symbolicznie wrocławskim Montmartrem.

Emisja 11 grudnia po godz. 14:10.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Rozmawiała Daria Detlaf

Relacja z przeglądu na stronie organizatora: https://bakara.pl/bakariada-5-zapraszamy-3-4-listopada-2023/

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content