Wierne Miłości. Ostatnie przygotowania do beatyfikacji Elżbietanek

fot. Radio Rodzina

Za niecały miesiąc (11 czerwca godz. 11:00) w Katedrze Wrocławskiej będą miały miejsce uroczystości beatyfikacyjne s. Marii Paschalis Jahn i jej dziewięciu Towarzyszek, męczenniczek elżbietańskich, zamordowanych w 1945 na Dolnym i Górnym Śląsku, Opolszczyźnie oraz w Czechach.

Mszy Świętej beatyfikacyjnej przewodniczyć będzie kard. Marcello Semeraro, legat papieski, przewodniczący Prefekt Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych. Uroczystości uświetni występ Chóru, do którego wciąż można się zgłaszać (szczegóły u s. Marii Czepiel CSSE). Na Ostrowie Tumskim we Wrocławiu w dn. 10-11 czerwca zmieniona zostanie organizacja ruchu, a przed Katedrą Wrocławską pojawią się telebimy.

Wydarzenia towarzyszące rozpoczną się już w piątek 10 czerwca o godz. 18:00 w Kościele św. Krzyża, gdzie zostanie przedstawione oratorium muzyczne Mysteria Lucis (łac. tajemnice światła) nawiązujące do tajemnic Różańca Świętego oraz życiorysów beatyfikowanych sióstr. Wstęp wolny.

Z kolei w sobotę, po uroczystej beatyfikacji, organizatorzy zapraszają do wspólnego dziękczynienia. W Hali Stulecia od 18:30 rozpocznie się muzyczne uwielbienie z udziałem ks. Teodora Sawielewicza (Teobańkologia), Jakuba Tomalaka z zespołem, Agnieszki Cudzich i chóru Abba Pater. O godz. 22:00 pokaz specjalny Wrocławskiej Fontanny Multimedialnej.

W niedzielę 12 czerwca o 11:30 w Katedrze Wrocławskiej Mszę Św. dziękczynną za dar beatyfikacji odprawi Metropolita wrocławski, Ks. Abp Józef Kupny.

Naszym gościem była s. Maria Czepiel CSSE ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety. Rozmawiamy o przygotowaniach do beatyfikacji, życiorysach sióstr Edelburgis oraz Rosarii i znaczeniu hasła „Wierne Miłości” na dzisiejsze czasy.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Cz. 5.

Służebnice Boże S. Paschalis Jahn i IX Towarzyszek, które 11 czerwca zostaną ogłoszone błogosławionymi Kościoła Katolickiego
Plakat wydarzenia

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content