Wiceprezydent Jakub Mazur: Chcemy, by europejskie środki trafiały prosto do Wrocławia

mat. prasowe

Wrocław przez trzy dni jest gospodarzem międzynarodowej konferencji europejskich metropolii. Wrocław gospodarzem międzynarodowej konferencji europejskich metropolii METREX  to Sieć Europejskich Regionów i Obszarów Metropolitalnych. Jak przygotować się na wyzwania związane globalizacją czy w jakim kierunku powinno zmierzać nasze miasto? m.in. na te pytania będą szukać odpowiedzi uczestnicy wydarzenia.

-Metrex skupia 125 mln mieszkańców Europy, mówi Jakub Mazur – wiceprezydent miasta Wrocławia.

– Chcemy kształtować politykę europejską, by środki które są przeznaczone na metropolie były bezpośrednio kierowane do nich, z pominięciem strony rządowej na czy regionu, mówi wiceprezydent.

W centrum zainteresowania będzie plan Społeczny. Jaka powinna być jego przyszłość? To największy niezabudowany obszar położony w centrum, w atrakcyjnym miejscu, nad rzekami Odrą i Oławą, w bliskiej odległości od licznych atrakcji turystycznych, uczelni wyższych oraz obiektów administracji publicznej.


Członkostwo Wrocławia w METREX oznacza przede wszystkim umacnianie pozycji Wrocławia na arenie międzynarodowej i nawiązywanie kontaktów z przedstawicielami największych metropolii z całej Europy. Działalność przekłada się także na promocję miasta i wzrost zainteresowania stolicą Dolnego Śląska – na przykład ze strony inwestorów. METREX to także głos największych europejskich miast, mający znaczenie m.in. w kreowaniu polityki unijnej.

W trakcie wydarzenia, które rozpocznie się w poniedziałek 24 kwietnia, na zaproszenie Wrocławia, honorowym członkiem METREXU zostanie Kijów.


Wiceprezydenta pytaliśmy także o przetarg na śmieci.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content