Wiceprezes KD Wojciech Zdanowski w „Dolny Śląsk z bliska”

fot. Patrycja Jenczmionka

Po Lądku Zdroju i Stroniu Śląskim do sieci połączeń realizowanych przez Koleje Dolnośląskie dołączą stolice powiatów: złotoryjskiego i lwóweckiego. O komunikacji zastępczej, nowym taborze oraz wiosennych propozycjach rozmawiamy z Wojciechem Zdanowskim – wiceprezesem Kolei Dolnośląskich.

Do sieci połączeń realizowanych przez Koleje Dolnośląskie dołączają trzy nowe linie: z Legnicy przez Złotoryję i Lwówek Śląski do Jeleniej Góry, z Chocianowa przez Przemków i Radwanice do Głogowa, a także z Sycowa do Oleśnicy. Wszystkie te połączenia będą realizowane autobusami kursującymi w barwach Kolei Dolnośląskich, mówi Wojciech Zdanowski – wiceprezes Kolei Dolnośląskich.

Rok 2023 będzie rekordowy dla Kolei Dolnośląskich

Koleje Dolnośląskie notują z miesiąca na miesiąc rekordy przewiezionych pasażerów. Tylko w styczniu samorządowy przewoźnik odnotował 1.5 mln pasażerów. W 2023 roku będzie rekordowy – przewiduje Wojciech Zdanowski, wiceprezes KD.

Pięcioczłonowe elfy 2 już niebawem wyjadą

Nowy tabor dysponuje 250 siedzeniami.

Pasażerowie muszą liczyć się z utrudnieniami z powodu remontu tunelu pomiędzy Janowicami Wielkimi, a Jelenią Górą.

POSŁUCHAJ:

cz.1

cz.2

cz.3

cz.4

Połączenie przez Złotoryję i Lwówek Śląski spowoduje, że kolejne dwie stolice powiatów zostaną włączone do siatki połączeń kolejowych. Dodatkowo mieszkańcy Legnicy i Jeleniej Góry uzyskają bezpośrednie połączenie „kolejowe” pomiędzy tymi miastami.

Autobusy KD pojadą nie tylko do stolic powiatów, ale także polepszą komunikację np. w powiecie polkowickim, gdzie kolejne gminy, Przemków i Radwanice, uzyskają połączenie „kolejowe” – z Głogowem i Chocianowem. Połączenie we wschodniej części Dolnego Śląska, skomunikowane do Wrocławia, uzyskają także mieszkańcy gminy i miasta Sycowa.

Współpraca między samorządami wszystkich szczebli

We wrześniu 2022 roku Koleje Dolnośląskie zaczęły realizować połączenie pomiędzy Kłodzkiem Miasto a Stroniem Śląskim przez Lądek-Zdrój. Miało to miejsce mimo tego, że linia kolejowa w tamtym odcinku jest nadal nieczynna. Połączenie autobusowe stało się ogromnym hitem. Podróżując ze Stronia Śląskiego możemy nabyć jeden bilet – na odcinku np. do Wrocławia Głównego. Analogicznie taką możliwość mamy w kasie biletowej we Wrocławiu.

Z połączeń pomiędzy Kłodzkiem i Stroniem Śląskim skorzystało już ponad 31 tysięcy osób. Połączenie to jest realizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego przy partycypacji finansowej powiatu kłodzkiego, a także gmin Kłodzko (miasto), Kłodzko (gmina), Lądek-Zdrój i Stronie Śląskie. 

mat. prasowe

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content