Wiceminister zdrowia Waldemar Kraska o sieci onkologicznej i kardiologicznej na Dolnym Śląsku

fot. Patrycja Jenczmionka

Na Dolnym Śląsku rusza sieć onkologiczna i kardiologiczna. W środę w Sejmie odbędzie się pierwsze czytanie ustawy ws. sieci onkologicznej. Obecnie trwają rozmowy z placówkami z Dolnego Śląska ws. sieci kardiologicznej. Według zapowiedzi do programu mają być włączone szpitale z Wrocławia, Legnicy, Zgorzelca czy Wałbrzycha.

Krajowa Sieć Kardiologiczna ma przyśpieszyć drogę pacjenta od wykrycia choroby do wdrożenia skutecznej terapii. Pacjenci w ciągu 4 tygodni mają trafić do specjalisty, aby rozpocząć leczenie najlepszymi metodami w ośrodku specjalistycznym. Mówi Waldemar Kraska, wiceminister zdrowia.

Na Dolnym Śląsku sieć kardiologiczną koordynuje Uniwersytecki Szpital Kliniczny we Wrocławiu. Do programu mają być włączone placówki z Wrocławia, Legnicy, Wałbrzycha czy Zgorzelca, mówi wiceminister Waldemar Kraska.

Wiceministra pytamy, kiedy ruszy sieć kardiologiczna?

Do pilotażowego programu Krajowej Sieci Kardiologicznej dołączyło województwo dolnośląskie. Ma to ułatwić pacjentom łatwiejszy i szybszy dostęp do specjalisty oraz profesjonalnej terapii.

Na kardriologiczną sieć resort zdrowia przeznaczył dodatkowo ponad 3 mld złotych, mówi Waldemar Kraska, sekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.

Aby objąć opieką kardiologiczną większą liczbę pacjentów, na kwalifikację do programu pilotażowego mogą kierować nie tylko lekarze Podstawowej Opieki Zdrowotnej (POZ), ale również poradnie kardiologiczne, oddziały o profilu kardiologicznym i oddziały o profilu chorób wewnętrznych.

Oprócz Dolnego Śląska do programu przystąpiły województwa: łódzkie, małopolskie, pomorskie, śląskie i wielkopolskie.

POSŁUCHAJ:

ZOBACZ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content