Wiceminister Mucha: Jacek Sutryk czy Michał Jaros?

archiwum prywatne

Polscy biskupi po raz kolejny wyrazili „głębokie zaniepokojenie i sprzeciw wobec informacji płynących ze strony Ministerstwa Edukacji Narodowej zapowiadających zmianę w organizacji lekcji religii”. Czy nowoczesna szkoła równa się brak religii? – pytamy wiceminister edukacji Joannę Muchę (Polska 2050). Wiceszefową resortu pytamy także o odchudzenie podstawy programowej, zmiany w kanonie lektur. Dowiemy się także, co czyta Joanna Mucha i czy poseł Izabela Bodnar będzie kandydatką Polski 2050 na urząd prezydenta, a także do kogo jej bliżej: prezydenta Jacka Sutryka czy posła Michała Jarosa?

-Nowoczesna szkoła oznacza, że religia ma być przedmiotem, który nie jest prowadzony w taki sposób, że podaje wiedzę sprzeczną z wiedzą naukową. Dzieci na lekcjach religii dowiadują się, że homoseksualizm jest chorobą, że Szwecja jest krajem szatana – to przykład ze szkoły mojego dziecka – mówi
Joanna Mucha – wiceminister edukacji.

-Resortu nie przejęła lewica, prezentujemy centrową wizję, jeśli chodzi o podejście do religii. Włączenie oceny z lekcji religii do średniej ocen jest nie fair, zaznacza.

Większość Polaków chce, by to rodzice i dyrekcja decydowali o wymiarze godzin religii, a nie biskupi, dodaje.

Rzecznik archidiecezji wrocławskiej – ks. Rafał Kowalski mówi, że jednym z powodów rezygnacji z lekcji religii jest fakt, że uczniowie uczęszczający na katechezę spotykają się z ogromną ilością nacisków ze strony rówieśników, odrzuceniem, brakiem tolerancji i presją na to, by jednak z tego przedmiotu zrezygnowały. Co na to wiceminister?

Od kwietnia podstawówka bez zadań domowych – to bardzo prawdopodobny scenariusz, mówi wiceminister Joanna Mucha.

Marcin Wiącek – Rzecznik Praw Obywatelskich krytycznie odnosi się do projektu rozporządzenia, które ma doprowadzić do likwidacji obowiązkowych prac domowych w szkołach podstawowych. Uważa, że propozycje mogą być niezgodnie z deklaracjami dot. autonomii szkół.

Kanon lektur bez Henryka Sienkiewicza, Bolesława Prusa, Juliusza Słowackiego, Jan Paweł II? – To krojenie jest dziś procedowane, mówi Joanna Mucha.

Podwyżki dla nauczycieli pojawią się na kontach najprawdopodobniej w kwietniu – podkreśla.

Czy poseł Izabela Bodnar będzie kandydatką Polski 2050 na urząd prezydenta? Czy Polska 2050 poprze obecnego prezydenta czy posła KO Michała Jarosa? Do kogo bliżej minister Musze?

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content