Wicemarszałek K. Bosak: W UE nikt nie zajmuje się Dolnym Śląskiem, a nawet Polską

twitter

Takie słowa padły w rozmowie „Poranny Gość” z Wicemarszałkiem Sejmu Krzysztofem Bosakiem. -Chcemy stać się pierwszą lub drugą siłą polityczną. -Szanujący się Polak nie może popierać partii PiS – te słowa padły – mówił ma naszej antenie jeden z liderów Konfederacji.

W eurowyborach Konfederacja zajęła trzecie miejsce (12,8 proc). W okręgu nr 12, obejmującym Dolny Śląsk i Opolszczyznę, tak jak w całej Polsce – uplasowała się na podium z wynikiem 11,71 proc. Z Wicemarszałkiem Sejmu Krzysztofem Bosakiem, jednym z liderów Konfederacji komentujemy wybory

-Osiągnęliśmy dwa cele w tych wyborach. Podchodzimy do tego z pokorą. Chcemy stać się pierwszą lub drugą siłą polityczną, Chcemy naprawić i rządzić polską polityką. Nie spoczywamy na laurach. Bałagan jest do posprzątania. – mówi Wicemarszałek Sejmu Krzysztof Bosak, jeden z liderów Konfederacji.

Krzysztofa Bosaka pytaliśmy, czym się różni dziś Konfederacja od PiS-u.

W Radiu Zet padły słowa: Dzisiaj można powiedzieć, że PiS i Konfederacja w kwestiach europejskich pokazują nam dokładnie tę samą agendę – stwierdził minister sportu i turystyki Sławomir Nitras w rozmowie z Bogdanem Rymanowskim. –PiS jest partią, która w europejskiej polityce uprawiała hipokryzję. Szanujący się Polak nie może popierać partii, która zrobiła takie rzeczy. Dla mnie to jest na poziomie zdrady interesów gospodarczych – mówi wicemarszałek.

Mandat w regionie trafił do lidera listy na Dolnym Śląsku i Opolszczyźnie Stanisława Tyszki – pochodzącego z Warszawy. Jaką Dolnoślązacy i mieszkańcy Opolszczyzny mają pewność, że będzie działał w interesach naszego regionu?- pytamy.

Czy Wicemarszałek Krzysztof Bosak może być kandydatem prawicy na prezydenta? „PiS nie jest na to gotowe” – tak stwierdził w Polskim Radiu 24 poseł Konfederacji Witold Tumanowicz. –PiS raczej mnie nie rozważa. Gwarantowałbym twardą walkę w każdej sprawie o polską rację stanu – mówi Krzysztof Bosak.

Z wicemarszałkiem poruszyliśmy także sprawy światopoglądowe: zmniejszeniu liczby godzin religii w szkołach i ustawę o związkach partnerskich.

W wyborach do PE Konfederacja otrzymała 6 mandatów.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content