W szwajcarskim Davos rozmawiano o inwestycjach na Dolnym Śląsku

fot. Patrycja Jenczmionka

Janusz Cieszyński, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa w audycji „Poranny Gość” mówi o rządowej wizycie w Davos. Poruszamy także temat cyfryzacji oraz ochrony Polski przez cyberatakami w czasie wojny w Ukrainie. Ministra zapytamy także o nadchodzące wybory i ewentualny start na listach do parlamentu.

Po raz kolejny przedstawiciele świata polityki, biznesu z pond 100 krajów spotkali się w szwajcarskim Davos na Światowym Forum Ekonomicznym. Jednym z głównym tematów jest inwazja Rosji na Ukrainę. Poruszane są także tematy z obszarów: energetyki, ochrony klimatu, budowania energetyki niskoemisyjnej, walki z inflacją oraz inwestycji.

Nie zabrakło tematów z regionu, mówi Janusz Cieszyński, sekretarz stanu, pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa.

Janusz Cieszyński nie ukrywał, że chciałby, aby inwestycje w regionie były w jego obszarze działań. Ministra pytaliśmy także o największy sukces spotkania w Davos.

Pełnomocnik rządu do spraw cyberbezpieczeństwa na pytanie, czy znajdzie się na listach Zjednoczonej Prawicy powiedział, że o tym zdecyduje kierownictwo partii.

Jakie nowości czekają nas w resorcie cyfryzacji jeszcze w tym roku?

Tegoroczne spotkanie Światowego Forum Ekonomicznego potrwa do piątku 20 stycznia.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content