W poniedziałek podpisanie umowy na buspas na Jagodno

fot. Radio Rodzina

W audycji „Poranny Gość” Jacek Sutryk – prezydent Wrocławia mówił o przełomowej inwestycji na Jagodnie, zmianach w TBS, uchwale o Janie Pawle II czy węglowym porcie.

W poniedziałek podpisanie umowy na buspas na Jagodno

W poniedziałek zostanie podpisana umowa z wykonawcą na wydzielony pas dla autobusów na Jagodno. Na wykonanie zadania będzie miał czas 20 miesięcy. Koszt inwestycji to ponad 40 mln złotych. W przyszłości korytarzem komunikacyjnym mają pojechać tramwaje.

Główną częścią zadania jest wydzielenie pasa dla autobusów MPK. Trasa długości ok. 2,5 kilometra przebiegnie od skrzyżowania ulic Bardziej ze Świeradowską (na granicy Gaju i Tarnogaju) do planowanej pętli przy ulicy Kajdasza na Jagodnie.

-To ważna inwestycja. Mam nadzieję, że w przyszłości korytarz autobusowy zamieni się w tramwajowy, mówi Jacek Sutryk prezydent miasta Wrocławia.

Inwestycja ma być zrealizowana w 2025 roku Jest dofinansowana z Polskiego Ładu.

Prezydent komentuje wyrok sądu ws. TBS

Jest pierwszy wyrok potwierdzający niezasadność ustanowionych ponad rok temu podwyżek w TBS, który zapadł we wrocławskim sądzie. Do sprawy odniósł się prezydent.

– Nie chcę komentować wyroku sądu, na początku chciałbym poznać jego uzasadnienie, mówi prezydent.

Prezydenta pytaliśmy o zmiany w TBS. -W sprawie spółki jestem niecierpliwy, byłem niezadowolony z efektów zarządzania.

Przypomnijmy, prezesowi Aleksandrowi Dychale i wiceprezesowi Markowi Łapińskiemu wygasł mandat. Teraz ma zostać rozstrzygnięty konkurs.

Apel ws. św. Jana Pawła II

Radni z Prawa i Sprawiedliwości złożyli projekt uchwały ws. obrony dobrego Jana Pawła II. Czy Wrocław powinien przyjąć taki dokument? – Zostawię to w rękach radnych. Proszę byśmy rozmawiali o świętym Janie Pawle II, by nas to nie dzieliło, apelował prezydent.

Podobna uchwała została przyjęta np. w Legnicy..

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content