Uzależnienie od leków – jak rozpoznać? Jak sobie pomóc?

Fot. pixabay.com

Lekomania jest poważnym nałogiem polegającym na uzależnieniu od leków oraz przyjmowaniu ich przez dłuższy czas w nadmiernej ilości. Problem ten dotyczy nie tylko seniorów. Co więcej, wyzwalaczem sięgania po używki czy środki nasenne mogą być zaburzenia depresyjne i zmiany naczyniowe w mózgu.

Tabletki potrafią tłumić ból i lęk, który naturalnie pojawia się, gdy coś nam dokucza. Człowiek nadmiernie zażywający leki niestety zamiast sobie pomóc, może sobie poważnie zaszkodzić. Jakie są objawy uzależnienia? Jak wyjść z błędnego koła? O tym w rozmowie ze specjalistą.

Gościem audycji Radiowy Klub Seniora jest prof. dr hab. Małgorzata Sobieszczańska, kierownik Katedry i Kliniki Geriatrii Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Cz. 4.

Cz. 5.

Prof. dr hab. n. med. Małgorzata Sobieszczańska – internista, geriatra. Organizatorka i kierownik (od 2016 roku) Katedry i Kliniki Geriatrii UM we Wrocławiu. Inicjatorka wprowadzenia przedmiotu geriatria do programu kształcenia studentów medycyny na UMW. Prodziekan ds. Nauki Wydziału Lekarskiego UM we Wrocławiu (2018-2012) oraz Dziekan (2012-2019).

Przewodnicząca Rady Programowo-Naukowej i wykładowca Uniwersytetu Trzeciego Wieku UM we Wrocławiu. Wykładowca na konferencjach naukowych i szkoleniowych dla lekarzy geriatrów, psychogeriatrów, lekarzy medycyny rodzinnej i medycyny paliatywnej. Recenzent ogólnopolskiego programu Polsenior-2.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content