Św. Teresa z Lisieux i św. Teresa od Jezusa – patronki na obecne czasy

Fot. archiwum prywatne

Instytut Duchowości Karmel działający przy klasztorze O. Karmelitów Bosych we Wrocławiu zaprasza na rozpoczęcie roku duszpasterskiego. Inauguracja odbędzie się w niedzielę 15 października, we wspomnienie św. Teresy z Avila, Doktor Kościoła i reformatorki Karmelu.

W tym roku wydarzeniom w Karmelu towarzyszy św. Teresa od Dzieciątka Jezus (św. Teresa z Lisieux – Kościół wspomina ją 1 października), ze względu na setną rocznicę jej beatyfikacji i 150. rocznicę jej urodzin. Drugą wielką patronką jest św. Teresa od Jezusa (św. Teresa z Avila), której poświęcony będzie cykl czwartkowych wykładów w Instytucie.

Oprócz cyklu wykładów i szkoły modlitwy IDK proponuje kontynuację spotkań dla kobiet (każdy drugi wtorek miesiąca), szkołę otwartych oczu (czwarty piątek miesiąca) i survivale karmelitańskie. Najbliższy już 27-29 października w Marianówce. Zapisy przez idk.wroclaw@gmail.com

O. Antoni Rachmajda ocd, dyrektor Instytutu Duchowości Karmel we Wrocławiu i organizator wypraw jest naszym gościem. Zapraszamy do wysłuchania.

POSŁUCHAJ:

Cz. 1. Św. Teresa od Dzieciątka Jezus i św. Teresa od Jezusa: relacja, kontemplacja, działanie

Cz. 2. Wykłady w IDK 2023/2024 i życie duchowe

Cz. 3. Zawierzenie i wdzięczność, że wszystko jest dobre

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content