Św. Edyta Stein (Teresa Benedykta od Krzyża) – historia życia

Fot. Dom Edyty Stein / wystawa na pl. Solnym

9 sierpnia przypada 80. rocznica męczeńskiej śmierci świętej Edyty Stein. W związku z tą datą organizowanych jest wiele wydarzeń mających przypomnieć nam postać męczennicy, a także zachęcić do refleksji nad jej żywotem i wartościami, które nią kierowały.

Edyta Stein / fot. plansza / fot. Tomasz Król

Jakie były związki E. Stein z Wrocławiem? Jak jej dzieła wpłynęły na dziedzictwo kulturowe? To tłumaczy wiceprezydent Wrocławia, Jakub Mazur.

By w pełni uczcić pamięć św. Teresy Benedykty od Krzyża, zachęcamy do odwiedzenia parafii św. Michała Archanioła we Wrocławiu przy ul. B. Prusa 78. O 18:00 odbędzie się tam uroczysta msza koncelebrowana przez duchownego i filozofa, ks. prof. Jerzego Machnacza.

Do końca sierpnia możemy oglądać wystawę składającą się ze stylizowanych na książki kubików. Ekspozycja znajduje się na wrocławskim placu Solnym.

Nam pozostaje zaprosić Państwa do wspólnej modlitwy i poznawania historii tej niezwykłej, a jednak zwykłej kobiety. Pamiątki po rodzinie Steinów znajdują się w domu przy ul. Nowowiejskiej 38 we Wrocławiu, który jest otwarty dla zwiedzających. Szczegóły na stronie „Domu Edyty Stein„.

Rozmawiał Tomasz Król, Radio Rodzina.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content