Stowarzyszenie Curatus oraz Wrocławski Telefon Zaufania

fot. Radio Rodzina

Stowarzyszenie na rzecz promocji zdrowia Curatus prowadzi we Wrocławiu kilka projektów przy wsparciu środków Gminy Wrocław. Celem jest pomoc osobom w kryzysie, zmagającym się z chorobą czy uzależnieniami.

W oficynie przy ul. Kleczkowskiej 5 od lat działa ośrodek, w którym mieszkańcy i mieszkanki uzyskują wsparcie. Flagowym projektem jest środowiskowy dom pomocy przeznaczony dla osób z zaburzeniami psychicznymi (np. schizofrenia, chad, depresja, zaburzenia osobowości). Popołudniami odbywają się zajęcia w ramach Klubu Seniora. Prowadzone są także bezpłatne konsultacje z pedagogiem i psychologiem.

Formą wsparcia jest także Wrocławski Telefon Zaufania (tel. 71 77 66 208) działający w weekendy i święta w godz. 9:00-19:00. Świadczy pomoc telefoniczną mieszkańcom Wrocławia: dzieciom, młodzieży, dorosłym doświadczającym przemocy domowej lub znajdującym się w sytuacji kryzysowej. W telefonie zaufania dyżuruje wykwalifikowana kadra psychologów klinicznych i psychoterapeutów. Dyżury odbywają się na terenie Dolnośląskiego Centrum Zdrowia Psychicznego, Wybrzeże Korzeniowskiego 18 we Wrocławiu.

Naszym gościem jest Adam Kapiczowski, psycholog ze Stowarzyszenia Curatus.

Posłuchaj:

Cz. 1.

Cz. 2.

Cz. 3.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content