Spokrewnieni z Miłosierdziem

Fot. mat. pras.

W niedzielę 24 kwietnia zapraszamy do Brzegu (woj. opolskie), gdzie odbędzie się festyn rodzinny połączony z profilaktyką zdrowotną, akcją krwiodawstwa oraz uroczystym przeżywaniem Święta Miłosierdzia Bożego.

Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli w II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.

Brzeska parafia pw. Podwyższenia Krzyża Świętego razem z samorządem, Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Opolu i partnerami zapraszają mieszkańców Dolnego Śląska oraz Opolszczyzny do włączenia się w drugą edycję akcji „Spokrewnieni z Miłosierdziem”.

O jej szczegółach usłyszymy więcej w rozmowie z Kingą Kasprzak.

POSŁUCHAJ:

Wydarzenie potrwa w godz. 10:00-20:00, wstęp wolny.

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content