Senator prof. A. Chybicka: Zmieniłam swoje zdanie. Jestem „za”, byłam absolutnie „przeciw”

fot. Patrycja Jenczmionka

Senator, prof. Alicja Chybicka, kandydatka do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej nr 1 w okręgu wrocławskim w audycji „Poranny Gość” odniosła się do raportu Najwyższej Izby Kontroli dotyczący działania polskiego państwa przed i w czasie pandemii koronawirusa. Poruszaliśmy także sprawy światopoglądowe.

-Pandemia mogła być lepiej zarządzana, mówiła senator, prof. Alicja Chybicka.

PO chce zniesienia limitów w NFZ dla szpitali, to jeden z postulatów ze 100 konkretów Platformy Obywatelskiej

Czy prof. Alicja zmieniła swoje poglądy w ciągu 12 lat? – Nie zmieniła swojego światopoglądu. Zmieniłam swoje zdanie. Nie wolno narażać jednego życia kosztem drugiego. Jestem „za”, byłam absolutnie „przeciw” –  mówiła na naszej antenie.

– Nie jestem politykiem, nie należę i nie będę należeć do partii. Nie zamierzam być też etatowym senatorem, a więc nie przejdę na pensję Senatu. Nie należę do osób pokornych i jeśli dostanę polecenia, które są niezgodne z moim światopoglądem czy etyką, potrafię odpowiedzieć nie. Nie będę głosowa przeciwko temu, co myślę, ani zasadom, które wyznaję, Nie wyobrażam sobie, by ktoś zmusił mnie do występowania przeciw wartościom chrześcijańskim czy np. przeciw kobietom, bo mam zamiar w parlamencie reprezentować także panie – mówiła dla „Gościa Wrocławskiego” we wrześniu 2011 r. prof. Alicja Chybicka w rozmowie ks. Rafałem Kowalskim.

Finansowanie in vitro, legalna aborcja do 12 tyg. życia, podniesienie kwoty wolnej od podatku, minimum 1500 złotych podwyżki dla nauczycieli – to m.in. postulaty KO.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content