Senator Bogdan Zdrojewski: Rozczarowujące 5 lat kadencji prezydenta Jacka Sutryka

fot. Patrycja Jenczmionka

– Wrocławianie są rozczarowani, ale nie zdruzgotani kadencją prezydenta Jacka Sutryka. Ja już zagłosowałem na posła Michała Jarosa. Nie chcę, by w drodze do ratusza były trupy. Usiadłbym do rozmów z PiS ws. resetu konstytucyjnego – mówił „Poranny Gość” – senator Bogdan Zdrojewski.

Protesty rolników, pat w Trybunale Konstytucyjnym, zmiany w mediach publicznych, a także wybory samorządowe – to tematy, które poruszyliśmy z senatorem Bogdanem Zdrojewskim.

Kolejny dzień protestów rolników, którzy sprzeciwiają się masowemu napływowi z Ukrainy do Polski zbóż i produktów zbożowych, zapisom unijnym Zielonego Ładu, m.in. zakazu obsiewania 4 proc. ziem uprawnych. Dziś rolnicy mają zablokować wschodnią obwodnicę Wrocławia między Mirkowem a Łanami. 

Jak uspokoić nastroje rolników?

-Problem narastał od kilkunastu miesięcy i miał swoje rozwiązanie, te najbardziej idealne w samej Brukseli, niestety nasz komisarz unijny Janusz Wojciechowski nie podjął się tego wyzwania. Zbudowano oczekiwania rolników, przerastające możliwości ich realizacji – mówi senator Bogdan Zdrojewski.

Rolnicy domagają się upublicznienia listy firm, które importowały zboże z Ukrainy. Wiceminister Michał Kołodziejczak powiedział, że lista jest kompletna i gotowa. Zapewnił też, że rząd będzie szukał podstaw prawnych, by móc upublicznić to zestawienie.

Usiadłbym do rozmów z PiS ws. resetu konstytucyjnego

Prezydent Andrzej Duda zadeklarował, że  jest gotowy usiąść do rozmów ws. resetu stosunków. A czy nasz gość usiadłby do stołu z największą partią opozycyjną?

Rządzący zapowiadają zmiany w TK. Jak to jest rządzić z wetującym prezydentem? – Ne obawiam się sporów, ale destrukcji, która ma wymiar wyłącznie polityczny – mówi senator Bogdan Zdrojewski.

Już jutro odbędzie się Rada Gabinetowa, która jest zwołana przez prezydenta Andrzeja Dudę. Tematem rozmów ma bć realizacja inwestycji takich jak Centralny Port Komunikacyjny, kwestia energetyki jądrowej oraz modernizacja polskiej armii. Jakie oczekiwania po spotkaniu ma nasz „Poranny Gość:.

Przewodniczący sejmowej Komisji Kultury i Środków Przekazu mówił także o zmianach w mediach publicznych. Czy prezydent poprze ustawy koalicji rządzącej?

Rozczarowujące 5 lat kadencji prezydenta Jacka Sutryka

Były prezydent Bogdan Zdrojewski odniósł się także do walki pomiędzy obecnym prezydentem Jackiem Sutrykiem, a szefem dolnośląskich struktur – Michałem Jarosem.

– Wrocławianie są rozczarowani, ale nie zdruzgotani kadencją prezydenta Jacka Sutryka, mówi senator Bogdan Zdrojewski.

-Michał Jaros jest dobrą i interesującą propozycją budowaną przez lata – mówił senator Bogdan Zdrojewski.

Czy były prezydent Wrocławia Bogdan Zdrojewski zagłosuje na posła Michała Jarosa? – Ja już zagłosowałem na posła Michała Jarosa. Nie chcę, by w drodze do ratusza były trupy – zaznaczał.

POSŁUCHAJ:

Nasze audycje

Nasze audycje

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

Skontaktuj się z redakcją Radia Rodzina!

71 322 20 22 studio@radiorodzina.pl
Skip to content